Antstolis lieka pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo ir dokumentų klastojimo.
A.Zenkevičiaus įgaliojimai seniai yra sustabdyti, realiai veiklos nevykdo, jį pavaduoja kita antstolė.
Lietuvos antstolių rūmų atstovė spaudai Dora Petkauskaitė BNS sakė, kad dėl tolesnės veiklos turėtų spręsti teisingumo ministras. A.Zenkevičius dar gali rašyti kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui ir prašyti sustabdyti nuosprendžio vykdymą.
Apeliacinis teismas penktadienį perkvalifikavo į naujesnę redakciją Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą.
2012 metų lapkritį Klaipėdos apygardos teismas antstoliui buvo skyręs realią penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, Apeliacinis teismas dabar ją pakeitė į laisvės atėmimą ketveriems metams lygtinai su 9 tūkst. 415 eurų dydžio bauda.
Paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams. Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu nuteistasis negalės neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be jo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.
Antstoliui taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – per metus jis turės atlyginti 1 tūkst. 332 eurų žalą nukentėjusiajam S.M.
„Klaipėdos apygardos teismas pilnai ir visapusiškai ištyrė aplinkybes, tinkamai įvertino surinktus įrodymus. Buvo keliamas klausimas dėl provokacijos, tačiau tiek rašytiniai įrodymai, tiek telefoniniai pokalbiai rodo, kad šiuo atveju reikalavimai nebuvo pažeisti, įrodymai surinkti tinkamai“, – sakė Apeliacinio teismo teisėjas Svajūnas Knizleris.
Antstoliui bausmė skirta už tai, kad jis 2009 metais per tarpininką paėmė beveik 10 tūkst. eurų kyšį, kad panaikintų savo paties ankstesnį patvarkymą, kuriuo, vykdant teisėtą išieškojimą, sustabdytos visos vienos bendrovės bankinių sąskaitų operacijos.
Teisėsaugos pareigūnai taip pat nustatė, kad 2010 metais jis už daugiau nei 1,7 tūkst. eurų (6 000 litų) kyšį, kurio pareikalavo pats ir savo kontoroje priėmė, bendrovei neteisėtai sumažino išieškojimo vykdymo išlaidas.
A.Zenkevičius taip pat pripažintas kaltu ir už nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimą bei dokumentų suklastojimą, t. y. už tai, kad pirmasis kyšis oficialiai buvo apiformintas kaip jam grąžinama skola, o antrasis – kaip neva oficialus atleidimas nuo nesumokėtų vykdymo išlaidų dalies.
2009 metų pradžioje A.Zenkevičius, dirbdamas antstoliu ir vykdydamas įgaliojimus – išieškojimą vykdomojoje byloje – netiesiogiai reikalavo duoti 10 tūkst. litų eurų dydžio kyšį.
Teismas nustatė, kad 2009 metų pradžioje A.Zenkevičius, dirbdamas antstoliu ir vykdydamas įgaliojimus – išieškojimą vykdomojoje byloje – netiesiogiai reikalavo duoti 10 tūkst. litų eurų dydžio kyšį už tai, kad būtų panaikintas skolininkams nepalankus antstolio patvarkymas.
Tuo metu Virgilijus Timbras, padėdamas antstoliui, pareikalavo iš nukentėjusiojo nurodyto dydžio kyšio, o jį gavęs perdavė antstoliui.
V.Timbras, kuris tarpininkavo perduodant valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui kyšį, anksčiau nubaustas trejų metų laisvės atėmimo bausme. Apeliacinis teismas V.Timbrui skyrė laisvės atėmimą pustrečių metų, vykdymą atidedant dvejiem metams. Jam taip pat skirta 5 tūkst. 649 eurų bauda.
Teismas nustatė ir tai, kad 2010 metų vasario mėnesį už vykdymo išlaidų perskaičiavimą, jas sumažinant, A.Zenkevičius iš nukentėjusiojo tiesiogiai pareikalavo 1,7 tūkst. eurų dydžio kyšio. Bylos duomenimis, nukentėjusiajam atsisakius kyšį perduoti per bendrininką, antstolis sutiko priimti jį pats.