Kaip skelbia prokuratūra, į teisiamųjų suolą netrukus sės trys Lietuvos ir trys Latvijos piliečiai.
Įtariama, kad pastarieji buvo pasitelkti vienai lietuvių grupuotei suvedant sąskaitas su jiems neįtikusiais asmenimis.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vieno kaltinamųjų E.M. nurodymu Latvijos pilietis R.R. galimai vykdė neteisėtą užsakovą dominančių asmenų bei jų šeimų sekimą. Nieko neįtariantys žmonės buvo slapta filmuojami, aiškinamasi jų dienotvarkė, judėjimo maršrutai. Žmonės buvo sekami ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje.
Kai kuriuos iš sektų asmenų buvo suplanuota nužudyti, sunkiai sužaloti ar sunaikinti jų turtą. Tačiau kaltinamiesiems nepavyko sėkmingai šių planų įgyvendinti.
Užpultas nusikalstamo pasaulio autoritetas
Pirmąjį nusikaltimą smogikai įvykdė dar 2017 metų rugsėjį. Jie gavo užsakymą susidoroti su vienos iš grupuočių lyderiu.
3 latviai ir 2 lietuviai, apsiginklavę metaliniais strypais, patykojo vyro prie namų.
Tačiau 5 užpuolikai patyrė visišką fiasko – šiaulietis išsitraukęs peilį sužalojo vieną iš budelių, o kitus privertė bėgti.
Po nepavykusio pasikėsinimo nuspręsta atkeršyti kitaip. 2017 metų lapkritį padegta viena brangiakailių žvėrelių ferma Šiaulių rajone.
Apipylus benzinu įžiebta ugnis, tačiau gaisras neišplito – jis buvo greit pastebėtas ir numalšintas.
Išsaugotas daugiau nei 260 tūkst. eurų vertės turtas, kaip įtariamas, susijęs su nusikalstamu pasauliu.
Rezonansiniai šūviai į „įteisintą vagį“
Dar vienas su šiais smogikais siejamas nusikaltimas – pasikėsinimas į Klaipėdoje gyvenusį "įteisintą vagį" Andrejų Kazakovą, žinomą Čilio pravarde.
35-erių metų Rusijos pilietis savo namų laiptinėje buvo sušaudytas 2018 metų sausio 26 dieną.
Jį kiaurai pervėrė šešios kulkos, o septintoji įstrigo kūne. Nepaisant to, A.Kazakovas neprarado sąmonės, nusigavo iki savo buto ir užsirakino.
Šūvius išgirdę kaimynai iškvietė policiją, medikai nugabeno Čilį į ligoninę, iš kurios jis po kelių dienų pradingo.
Dar vienas smogikų gautas užsakymas – Šiaulių gaujos nario nužudymas.
Tyrimo duomenimis, vyrą kaltinamieji iš pradžių planavo nušauti, kai jis bėgioja parke, tačiau vėliau planus pakeitė.
Prie vyro automobilio BMW slapta buvo pritvirtintas savadarbis sprogmuo, kuris 2018 metų liepą buvo susprogdintas.
Tuo metu automobiliu važiavo ne tik šiaulietis, su kuriuo kaltinamieji norėjo susidoroti, bet ir jo žmona bei mažametis vaikas.
Tik todėl, kad nugriaudėjus sprogimui vairuotojas sugebėjo suvaldyti automobilį, jame buvę žmonės nenukentėjo.
Didžiausia sprogimo banga kliuvo būtent tai automobilio sėdynei, kur nieko nebuvo.
Kruopštus tyrėjų darbas
Šį ikiteisminį tyrimą, kuris buvo nominuotas konkurse „Metų seklys“, atliko jungtinės kriminalistų pajėgos – Klaipėdos ir Šiaulių apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.
Jungtiniai tyrėjų grupei vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras A.Urbelis.
Prokuroro A.Urbelio teigimu, tyrėjai atliko sudėtingą darbą tirdami kruopščiai parengtas ir kryptingai vykdytas nusikalstamas veikas. Prokuroro manymu, profesionalus neatidėliotinų pirminių tyrimo veiksmų atlikimas, glaudus skirtingų policijos padalinių bendradarbiavimas ir sumanus kriminalinės žvalgybos metu gautų duomenų panaudojimas padėjo išaiškinti ne tik nusikalstamų veikų vykdytojus, bet ir užsakovą, padėjo atskleisti eilę pagal užsakymą vykdytų nusikaltimų.
Atliekant šį ikiteisminį tyrimą Lietuvos pareigūnams teko aktyviai bendradarbiauti su Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Vengrijos, Baltarusijos teisėsaugininkais. Šių nusikaltimų išaiškinimui buvo skiriamas ypatingas pareigūnų dėmesys, kuris padėjo užkardyti galimą skirtingų su organizuotu nusikalstamumu susijusių grupuočių priešpriešą.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.