„Tai iš esmės buvo jaunimas, kurie yra pažįstami, kurie įsiveldavo į įvairias situacijas. Taip, tie asmenys, kurie yra sulaikyti, jie mums yra žinomi, jie yra įvykdę įvairius nusikaltimus. Nepilnametis nukentėjęs yra pakankamai jauno amžiaus, kad galėtų būti įtariamuoju, būdavo kartu ir vėlgi įsiveldavo į tokias situacijas“, – žurnalistams pirmadienį sakė L.Pernavas.
Policija sekmadienį sulaikė du įtariamuosius, jie abu yra nepilnamečiai. Dėl kardomųjų priemonių skyrimo jiems planuojama spręsti antradienį.
Šiuo metu vykdomos jų apklausos ir kiti procesiniai veiksmai.
„Buvo papildomai apžiūrima įvykio vieta, buvo atliekama daugybė kratų, paskirtos įvairios ekspertizės“, – sakė L.Pernavas.
Pasak jo, policija į pranešimą reagavo nedelsiant, į nusikaltimo tyrimą įsijungė specializuoti padaliniai ir kriminalinė policija, dirbta visą naktį.
Komos būsenos trylikametis į ligoninę iš Vandentiekio gatvės Vilniuje atvežtas šeštadienį 17.30 val.
Jis patyrė galvos, veido bei viso kūno sumušimus. Vaikinas sekmadienį 6 valandą ryte mirė ligoninėje.
Kaip pareigūnams paaiškino metais vyresnis paauglys, jo draugą Vilkpėdės gatvėje sumušė du maždaug septyniolikos metų asmenys, daužę nukentėjusįjį akmeniu.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Stravinskas pirmadienį popiet pranešė, kad nužudymas tikriausiai įvykdytas spontaniškai. Iš anksto šiam smurtiniam išpuoliui įtariamieji nesiruošė.
M.Stravinskas teigė nenorintis atskleisti, ar sulaikyti įtariamieji pripažįsta kaltę.
Jis paaiškino, kad įtariami nužudymu vaikinai negali būti vadinami grupuote. Tai tiesiog jaunimas, gyvenantis šalia ir bendraujantis. Tai, kad jie yra padarę turtinių nusikaltimų ar teisės pažeidimų, nevertinama kaip pavojinga sisteminė, grupinė veikla.
Komisariato viršininko pavaduotojas patvirtino, kad prokurorai antradienį ketina kreiptis į teismą dėl kardomųjų priemonių įtariamiesiems skyrimo.
„Nebuvo pakankamo pagrindo izoliuoti juos nuo visuomenės“, – Vilniaus policijos viršininko pavaduotojas taip atsakė į klausimus, kodėl įtariamieji iki šiol buvo laisvėje ir potencialiai galėjo jaustis nebaudžiami bei daryti naujus nusikaltimus.