Kaip rašoma Lietuvos ypatingojo archyvo pranešime, pastate Gedimino pr. 40, Vilniuje, be Lietuvos ypatingojo archyvo, yra įsikūrusios dar trys įstaigos: Lietuvos apeliacinis teismas, Vilniaus apygardos teismas ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Darbo valandomis į pastatą gali įeiti visi norintys asmenys.
Trečiadienį į pastatą įėjęs benamis užmigo teismams priklausančiose patalpose, o atsibudęs ir pabandęs išeiti pamatė, kad išėjimas iš pastato yra užrakintas. Norėdamas išeiti iš pastato, įsibrovėlis bandė sprukti per centrinio vestibiulio langą, kur jį pamatė Gedimino pr. einantys praeiviai ir iškvietė policiją.
Pamatęs atvykusius policijos pareigūnus ir bandydamas surasti kitą išėjimą, įsibrovėlis išdaužė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro koridoriaus durų stiklą ir pasislėpė tualete. Dėl išdaužto durų stiklo suveikus apsaugos signalizacijai, į įvykio vietą taip pat atvyko archyvo patalpas saugančios saugos tarnybos darbuotojai. Policijos pareigūnai puikiai atliko savo pareigas, greitai surado ir sulaikė įsibrovėlį.
Informacija apie tai, kad 2014 m. sausio 8 d. pašaliniai asmenys pateko į Lietuvos ypatingojo archyvo darbo kabinetus, dokumentų saugyklas ir kitas patalpas, neatitinka tikrovės. Pasibaigus darbo valandoms archyvo patalpos ir dokumentų saugyklos yra apžiūrimos, rakinamos ir perduodamos apsaugai. Pašaliniams asmenims nėra galimybių patekti į archyvo saugyklų zoną, nes net darbo metu į archyvo saugyklas gali patekti ne visi archyvo darbuotojai, o tik tie, kurie atsako už dokumentų saugojimą.
Šis įvykis nesukėlė grėsmės Lietuvos ypatingajame archyve saugomų dokumentų saugumui.
15min.lt primena, kad ketvirtadienį apie 20 val. Vilniuje, Gedimino pr., Lietuvos ypatingajame archyve, sulaikytas neblaivus L.N. (gim. 1973 m.), kuris, išdaužęs lango stiklą, bandė išlįsti iš pastato.
Sulaikytasis L.N. apklaustas. Jam nustatytas 1,85 prom. girtumas.