Liudytojui grasinusiam panevėžiečiui paskirta 20 parų arešto

Panevėžio apygardos teismas, patenkinęs prokurorės apeliacinį skundą, panevėžietį M.K. pripažino kaltu dėl poveikio liudytojui ir paskyrė jam 20 parų arešto.
Laikinojo sulaikymo kambariai policijos komisariate
Iliustracinė nuotrauka: grotos / Vilniaus apskrities VPK nuotr.
Temos: 1 Prokuratūra

Valstybinį kaltinimą teisme palaikiusios Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Marinos Jelizarovos teigimu, siekęs paveikti bendraamžį liudytoją įtariamasis užuominomis grasino prieš jį pavartoti fizinį smurtą pats arba su vyresniojo brolio pagalba, reikalavo, kad šis pakeistų savo parodymus ir melagingai liudytų jo naudai. Todėl Panevėžio gyventojui buvo pateiktas dar vienas kaltinimas – dėl poveikio liudytojui, bet pirmosios instancijos teismas, neįvertinęs visų reikšmingų bylos duomenų ir neatlikęs jų analizės, buvo nepagrįstai jį išteisinęs.

Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad prieš dvejus metus kitoje byloje tuomet dar šešiolikmetis jaunuolis buvo kaltinamas iš automobilio „Peugeot“ pagrobęs rankinę su dokumentais, banko kortelėmis, mobiliojo ryšio telefonu „Nokia“ ir kitais asmeniniais daiktais, tačiau ikiteisminio tyrimo metu siekdamas suklaidinti pareigūnus privertė liudytoją pakeisti parodymus.

Apklausos metu liudytojas buvo davęs parodymus, kad mobiliojo ryšio telefoną „Nokia“ nusipirko iš įtariamojo, tačiau vėliau juos pakeitė, todėl pristigus įrodymų nebuvo patvirtintas kaltinimas dėl vagystės, bet užtat pavyko įrodyti kaltę dėl poveikio liudytojui.

Neseniai dar vienu Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendžiu, paskelbtu kitoje nusikaltimų teisingumui byloje, už melagingus parodymus ketverių mėnesių viešųjų darbų bausmė paskirta panevėžietei D.V.V., ji privalės 80 valandų – po 20 valandų per mėnesį neatlygintinai dirbti visuomenės labui.

Ši kaltinamoji, pranešusi pareigūnams ir parašiusi pareiškimą dėl vyro smurto, papildomos apklausos ir teismo posėdžio metu jau siekė padėti vyrui išvengti baudžiamosios atsakomybės, nors buvo įspėta dėl atsakomybės už melagingus parodymus.

Šio nusikaltimo tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Gražvydo Kazlausko teigimu, tokie moters melagingi parodymai neišgelbėjo vyro nuo baudžiamosios atsakomybės, nes Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendžiu jis buvo pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo žmogaus sveikatai – moters sužalojimo.

Pasak prokuroro G.Kazlausko, nusikaltimai teisingumui – tyčia duoti melagingi parodymai arba daromas poveikis liudytojui klaidina tyrimą atliekančius pareigūnus ir trukdo greičiau ištirti nusikaltimą, todėl kiekvienas turėtų jausti pilietinę pareigą padėti pareigūnams ištirti nusikaltimą ir nubausti nusikaltusius.

Baudžiamasis kodeksas už poveikį liudytojui ar nukentėjusiam asmeniui numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų, už melagingus parodymus baudžiama viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai