Nusikaltimas įvykdytas 2016 metais. O viso to priežastis – nerašytos kalinių taisyklės. „Bachūrais“ save laikantys kaliniai sulaukė kaimyno, kuris priklausė vienai iš žemesnių kalinių kastų – „duchams“ arba „gaidžiams“. Pastarieji priskiriami žemiausiai kategorijai, jiems draudžiama valgyti iš bendrų indų, miegoti įprastose lovose. Nesutikę su tokiu administracijos „pažeminimu“ „bachūrai“ pradėjo rašyti prašymus ir reikalavimus administracijai dėl perkėlimo, o nesulaukę reikalavimų tenkinimo ėmėsi smurto, pasibaigusio žmogžudyste.
Dar pirmame teismo posėdyje D.Eriksonas prisiėmė visą kaltę sau. Vyras pripažino, kad nužudė kameros kaimyną. Tai jis padarė tyčia, tačiau pabrėžė, kad prieš tai įspėjo Marijampolės pataisos namų administraciją ir Kalėjimų departamento valdininkus. Todėl, pasak D.Eriksono, dalis kaltės tenka ir Lietuvos valstybei, kuri neužkirto kelio žmogžudystei.
Tiek 29 metų Darius Eriksonas, tiek į pagalbą žudant atskubėjęs 27 metų Artūras Andriukaitis savo biografijose turi daugiau kaip po 10 teistumų. Bylos duomenimis, D.Eriksonas ir A.Andriukaitis nusikaltimą įvykdė 2016 metų lapkričio 21 dieną Marijampolės pataisos namuose, uždaroje zonoje, kamerų tipo patalpose.
Teismas išnagrinėjęs baudžiamąją bylą pripažino abu kaltinamuosius kaltais, įvykdžius nužudymą susitarus iš anksto, tyčia. Kaltinamieji nusikaltimo detales derino iš anksto. D.Eriksonas prisipažino padaręs nusikaltimą, A.Andriukaitis – ne.
Maža to, teismas nustatė, kad kiti kameros kaimynai buvo priversti tikrinti nužudytojo būklę, ar yra pulsas. Pastarieji ir tapo pagrindiniais liudytojais, kurių parodymai tapo kertiniais renkant kaltės įrodymus.
Marijampolės pataisų namuose D.Eriksonas charakterizuojamas neigiamai, baustas 44 kartus, A.Andriukaitis baustas 66 kartus, nė vienas neturi paskatinimų.
Skiriant bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad D.Eriksonas teistas daugybę kartų, blogai charakterizuojamas, pripažintas pavojingu recidyvistu. Teismas skyrė laisvės atėmimą 14 metų, bei pridėjęs neatliktos bausmės laiką skyrė bendrą 16 metų laisvės atėmimo bausmę.
A.Andriukaitis tai pat pripažintas pavojingu recidyvistu, todėl bausmė skiriama didesnė nei vidurkis. Jam teismas skyrė 13 metų laisvės atėmimo.
Abu kaltinamieji privalės atlyginti 20 tūkstančių neturtinės žalos aukos artimiesiems.
Išgirdę teismo sprendimą kaltinamieji neslėpė pasipiktinimo ir teisėją išvadino „nesveiku, velniu, invalidu“.