Masiškai transporto priemonių dokumentus klastojęs kaunietis susimokės 15 tūkst. eurų baudą

Kauno apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs bylą, paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą pripažinti kaltu Dalių Gintautą dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla ir dėl dokumentų klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Nors kaunietis siekė išteisinimo, teismas panaikino tik kaltinimus dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo.
Seimas perdavė 21 automobilį valdyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai
Automobilis/ Asociatyvi nuotr. / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Bylos duomenimis, kaunietis D.Gintautas gamino ir realizavo suklastotus transporto priemonių valstybinių ženklų numerius, taip pat, veikdamas kaip „Savadarbių transporto priemonių gamintojų asociacijos“ (STPGA) vadovas, už atitinkamą atlygį registruodavo savadarbes transporto priemones ir išduodavo jų valdytojams transporto priemonių registracijos bei techninės apžiūros dokumentus, – skelbiama Lietuvos Respublikos prokuratūros išplatintame pranešime spaudai.

D.Gintautas „Facebook“ tinkle buvo paskelbęs, kad jo vadovaujamos „Savadarbių transporto priemonių asociacijos“ nariai gali legaliai naudotis kiekviena sukurta unikalia transporto priemone eisme, jei ši per apžiūrą pripažįstama tinkama naudoti ir jeigu narys sumoka asociacijos narystės mokestį.

D.Gintautas transporto priemonių savininkams teigė, kad išduodami dokumentai suteikia teisę asociacijos registruotoms transporto priemonėms dalyvauti eisme, nors iš tiesų šie dokumentai tokios teisės nesuteikė.

Tokia veikla nuteistasis užsiiminėjo nuo 2013 metų, neturėdamas jokio leidimo atlikti technines apžiūras bei išdavinėti apžiūrą patvirtinančius dokumentus. D.Gintautas iš viso sukūrė 4 tipų netikrus dokumentus ir juos realizavo.

Bylos duomenimis, iš viso taip suklastoti 122 dokumentai: techninių apžiūrų patvirtinimai, registracijos dokumentai, savadarbių automobilių techninės patikros liudijimai ir kt.

Nors antros instancijos teismas, išnagrinėjęs nuteistojo skundą, panaikino kaltinimus dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo, tačiau subendrinus bausmes dėl BK 202 str. 1 d. – neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla ir BK 300 str. 1 d. – dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu, D.G. paskirta galutinė subendrinta bausmė liko ta pati – 400 MGL (15 064 eurų) dydžio bauda.

Prokuratūra perspėja gyventojus, kad transporto priemonių registravimą ir techninę apžiūrą patvirtinančius dokumentus gali išduoti tik licencijuotos įmonės, turinčios reikalingas akreditacijas ir veikiančios pagal tarptautinius standartus. Tokių paslaugų tiekėjus reikia rinktis atsakingai.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius, tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros prokurorė Rita Čivinskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų