Medininkuose pasiūlęs pareigūnui kyšį, vairuotojas iš Rusijos visiškai susigadino kelionę

Iš Baltarusijos atvykusiam vilkiko vairuotojui sunkiai sekėsi įvažiuoti į Lietuvą – daug smulkių pažeidimų padaręs pilietis ilgam užstrigo muitinės poste, kai sumanė, kad su kontrolę vykdančiais muitinės pareigūnais dėl padarytų pažeidimų galima „pasiderėti“.
Asociatyvinė iliustracija: kyšis
Asociatyvinė iliustracija: kyšis / Muitinės archyvo nuotr.

Vidutinio amžiaus Rusijos pilietis V. S. tuščiu krovininiu automobiliu „Scania“ į Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio postą įvažiavo pavakarę. Jis muitininkams pateikė reikiamus dokumentus, tačiau netrukus paaiškėjo, kad ne visi jie tokie, kokie turėtų būti.

Atlikdamas muitinį patikrinimą muitinės inspektorius nustatė, kad sunkvežimiu gabenama 1540 litrų kuro, o tai pažeidžia ADR konvencijos nustatytus reikalavimus, t. y. viršija didžiausią vienai transporto priemonei leidžiamą vežti pavojingo krovinio kiekį (1500 litrų). Kai vairuotojas pateikė ADR pažymėjimą, suteikiantį vairuotojui teisę vežti pavojingus krovinius, muitinės pareigūnas jo priimti negalėjo – pažymėjimas buvo suklastotas.

Patikrinus priekabos bagažo skyrių rasti nedeklaruoti 35 litrai dyzelinio kuro, o vilkiko kabinoje – 3 litrai degtinės. Už šias akcizines prekes piliečiui buvo paskaičiuoti mokesčiai.

Matydamas, kad sieną kertančiųjų kontrolė vykdoma griežtai, vairuotojas, matyt, nusprendė situaciją sušvelninti ir muitinės pareigūnui pasiūlė 10 eurų mainais į tai, kad šis „nepastebėtų“ nustatytų pažeidimų.

Šiuo veiksmu vairuotojas kelionę galutinai susigadino – be to, kad jam buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 136-2 str. (Pavojingųjų krovinių vežimo automobilių keliais ar su tuo susijusios veiklos reikalavimų pažeidimas) ir apskaičiuoti mokesčiai už nedeklaruotas prekes, Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriaus pareigūnai jam dar pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 300 str. (Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu) ir 227 str. (Papirkimas).

Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Šiemet iki rugpjūčio 1-osios užfiksuoti jau 267 neteisėti pinigų siūlymo atvejai. Pagal LR BK 227 str. (Papirkimas) pradėta 10 ikiteisminių tyrimų, iš kurių 6 atvejais asmenys jau pripažinti kaltais, jiems paskirtos piniginės baudos, kitos bylos tebėra nagrinėjamos.

Lietuvos muitinė antradienį paviešintame pranešime primena, kad pranešti apie muitinės pareigūnų korupcijos, piktnaudžiavimo ar kitos neteisėtos veiklos atvejus galima visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis, nemokamu pasitikėjimo telefonu Nr. 8 800 555 44 taip pat elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt bei Lietuvos muitinės internetinėje svetainėje www.lrmuitine.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis