Apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad pirmos instancijos teismas nepagrįstai pripažino moterį kalta ir skyrė jai bausmę – 3,5 tūkst. eurų baudą.
Teismas pažymėjo, jog pirmos instancijos teismo išvada dėl moters kaltės padaryta neįvertinus jos psichinio santykio su atliktais veiksmais bei jos ir nukentėjusiojo tarpusavio santykių, rašoma Panevėžio apygardos teismo pranešime.
Apygardos teismo teisėjų kolegija taip pat pažymėjo, kad nuteistosios veiksmus ir nustatytas aplinkybes pirmos instancijos teismas nepagrįstai pripažino nusikalstamais ir juos dirbtinai kriminalizavo.
Išnagrinėjusi bylos aplinkybes, teisėjų kolegija pripažino, kad nėra jokių objektyvių ir pagrįstų duomenų, kurie patvirtintų, jog nuteistoji santykius su nukentėjusiuoju pradėjo būtent siekdama apgaule įgyti iš jo turtą.
Priešingai, bylos duomenys rodo, kad nuteistąją ir nukentėjusįjį siejo ne vienkartinio pobūdžio, bet artimi, ilgalaikiai santykiai, jų draugystė buvo rimta, buvo planuojama bendra ateitis, nukentėjusysis buvo ne kartą padėjęs nuteistajai materialiai – dovanojęs pinigų, apmokėjęs bendras vaišes, atostogas ir pan.
Įvertinusi byloje nustatytas faktines aplinkybes ir nuteistosios veiksmus artimų asmeninių santykių su nukentėjusiuoju kontekste, teisėjų kolegija pripažino, kad šiuo atveju nėra pagrindo kilti baudžiamajai atsakomybei, nes nuteistosios veiksmuose nėra nusikaltimo požymių.
Konstatavusi, kad panevėžietė nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, teisėjų kolegija panaikino pirmos instancijos teismo nuosprendį ir priėmė naują nuosprendį, kuriuo moterį išteisino.
Teismas taip pat pažymėjo, kad nuteistoji nuo pat pirmosios apklausos neneigė iš nukentėjusiojo gavusi 500 Eur, todėl nukentėjusysis turi galimybę kreiptis į teismą ir ginti savo teises civilinio proceso tvarka.
Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis įsiteisėjo jo paskelbimo dieną – vasario 25 d.