Bylą išnagrinėjęs teismas nustatė, kad sutuoktiniai I.Staškevičių sekė visur, kur jis ėjo, slapta pasiklausymo įranga sumontuota jo automobilyje ir namuose.
„Jie nustatinėjo nukentėjusiojo buvimo vietą, stebėjo nukentėjusįjį vizualiai, sekė prie darbovietės techninių priemonių – žiūronų pagalba, klausėsi jo privačių pokalbių, sekė nukentėjusįjį ne tik Vilniuje, bet ir po visą Lietuvos Respubliką, duomenis neteisėtai fiksavo techninių priemonių pagalba, juos įrašinėjo, kaupė“, – rašoma teismo pranešime.
Surinktą informaciją sutuoktiniai panaudojo reketui – iš milijonieriaus jie ėmė reikalauti vis daugiau pinigų.
Spaudžiamas I.Staškevičius su notaro palaiminimo oficialiai padovanojo D.Šulskiui 300 tūkst. eurų.
Tačiau po šios įspūdingos „dovanos“, sutuoktiniai užsimanė dar daugiau. Tik tuomet verslininkas kreipėsi į teisėsaugą.
„Neslepiu, šiuo klausimu buvau sutrikęs ir įbaugintas. Labai gerai suprantu, kaip pinigus išvilioja telefoniniai sukčiai, pasinaudodami žmonių baimėmis, silpnybėmis, situacijomis“, – dar tik pradėjus nagrinėti byla žiniasklaidai dovaną aiškino verslininkas.
Visus pinigus I.Staškevičius turėtų atgauti. Nuteistųjų namuose teisėsauga rado kiek daugiau nei 136 tūkst. eurų. Konfiskuoti pinigai, teismo sprendimu, grąžinami jų teisėtam savininkui.
Likusią sumą – 175 tūkst. eurų sutuoktiniai turės sumokėti iš savo kišenės. Dar 5 tūkst. eurų teks pakloti atlyginant milijonieriui padarytą neturtinę žalą.
D.Šulskį teismas nuteisė 4 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausme, atliekant ją pataisos namuose.
P.Šulskienę teismas taip pat pripažino kalta pagal BK 167 str. ir BK 181 str., tačiau jai kalėti neteks. Teismas jai skyrė lygtinę 3 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą 2 metams.
Šis Vilniaus apygardos teismo nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.