Paaiškėjus, kad Romanovas pernai per vieną dieną praturtėjo beveik 220 mln. litų, Mokesčių inspekcija pradėjo tyrimą. Milijonus verslininkui padovanojo neįvardijami 22 asmenys. Pats V.Romanovas apie dovanų gautus milijonus nenori kalbėti.
„Nelįskit į užpakalį, ir viskas bus gerai“, – viena sparnuotų Vladimiro Romanovo frazių, kuria „Lietuvos ryto TV“ pradėjo reportažą.
Kitas auksines V.Romanovo frazes rasite čia.
Skandalingais pareiškimais garsėjantis V.Romanovas yra pagrindinis „Ūkio banko“ akcininkas. Jis vadovauja įvairias įmones Lietuvoje ir užsienyje valdančiai „Ūkio banko“ investicinei grupei.
Norėdamas patekti į Seimą, milijonierius turėjo atskleisti ir savo turtų paslaptis. Jis deklaravo turintis daugiau nei 180 mln. litų turto ir 240 mln. paskolų.
Dovanoti milijonai
Visi 22 asmenys, V.Romanovui dovanoję pinigus, atriekė po vienodą sumą – po 10 mln. Lt be vieno lito. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba nesidomėjo, kokie aitvarai V.Romanovui atnešė pasakiškus turtus. Tačiau paaiškėjo, kad tyrimą vykdo mokesčių inspekcija.
Marius Žemgulis, Vilniaus Mokesčių inspekcijos viršininkas, patvirtino, kad su V.Romanovu susijusiose įmonėse atliekami tyrimai.
Pats V.Romanovas nekomentuoja, kas ir už ką jam dovanojo beveik 220 mln. litų.
Politologas Lauras Bielinis svarsto, kad būtent dėl finansinių reikalų V.Romanovas įkūrė savo partiją.
„Neužmirškime, ji buvo sukurta tuoj po to, kai prasidėjo byla prieš Snoro banką. V.Romanovas, mano galva, sureagavo pakankamai gudriai. Partijos sukūrimas jam reikalingas ne tam, kad laimėtų rinkimus. O tam, kad, jeigu įvyktų kažkoks ekonominis tyrimas, galima būtų viešai suformuoti tam tikrą vaizdinį apie tai, kad, V.Romanovui sukūrus politinę partiją, prieš jį prasidėjo ekonominės sankcijos“, – sakė L.Bielinis.