Abu įtariamuosius, kurie, kaip manoma, įsuko stambią mokesčių slėpimo schemą, teismas leido suimti mėnesiui.
„Įtariamieji, būdami laisvėje, gali trukdyti tyrimui, gali paveikti dar neapklaustus liudytojus ir gali sunaikinti, paslėpti tam tikrus daiktus turinčius reikšmės ikiteisminiam tyrimui tirti, taip pat suklastoti kai kuriuos buhalterinės apskaitos dokumentus. Prokuroras pateikė duomenų, kad nuo sulaikymo momento kompiuterinė technika yra slepiama ir naikinama“, – savo sprendimą suimti įtariamuosius trečiadienio popietę aiškino teisėja Violeta Miceikienė.
Vos ne tuo pat metu, 13 val. 58 min., Kauno ugniagesiai sulaukė policijos pagalbos prašymo.
Pareigūnai pranešė, kad Krunos upelio dugne ties Karčiupio kaimu, gali būti nusikaltimo įkalčiai.
Narai su valtimi upelio dugne išties rado įkalčius, tiesa, kokie tai daiktai, nedetalizuojama.
Kauno policija patvirtino, kad šie įkalčiai išties susiję su „Grill London“ byla.
„Kadangi buvo sulaukta užklausos dėl priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos paros įvykiuose paskelbtos informacijos apie pagalbą policijos pareigūnams, patvirtiname, kad daiktai ieškoti vykdant šio ikiteisminio tyrimo veiksmus, – patvirtino Kauno policija. – Tyrimą organizuojančio prokuroro nurodymu, šiuo momentu, aktyvioje tyrimo stadijoje, siekiant nepakenkti tyrimo sėkmei, daugiau informacijos ir detalių nei Kauno apskrities policija, nei Kauno apygardos prokuratūra neteikia.“
15min primena, kad tyrimo metu nustatyta, jog „Grill London“ vadovas A.Lavrinavičius bei asociacijos „ESmotorsport“ prezidentas E.Staponkus, iš anksto susitarę, nuo 2017 m. sausio 1 d. iki 2019 m. gruodžio 31 d. iš maitinimo paslaugas teikiančio tinklo įmonių į kitos įstaigos sąskaitą, kaip paramą, pervedė daugiau nei 400 tūkst. eurų.
Tokiais veiksmais siekiama išvengti mokesčių, kurių suma ne mažiau kaip 125 470 eurų ir dėl to Valstybinei mokesčių inspekcijai, buvo pateikti žinomai neteisingi duomenys apie A.Lavrinavičiaus įmonių pajamas, pelną, turtą, ir paramos teikimą.
Įmonė įtariama atgaudavusi atskirą dalį paramos pinigų grynaisiais, o vienos neįvardijamos sporto asociacijos prezidentas tuos pinigus grynino ir taip pat pasilikdavo procentą, kitas lėšas išdalydavo.
Tokiu būdu viešojo maitinimo tinklas išvengė sumokėti mokesčių, kurių suma viršija 750 MGL, susidariusių dėl, kaip įtariama, neteisingų duomenų pateikimo apie paramos teikimą.
Apie daromą nusikalstamą veiką nežinantiems bendrovių apskaitą tvarkantiems asmenims buvo pateikta įrašyti į deklaracijas galimai neteisingus duomenis apie aukščiau paminėtų bendrovių pajamas, pelną, turtą ir paramos teikimo ataskaitas, teigia teisėsauga.
Taip pat E.Staponkus įtariamas, kad būdamas automobilių sporto klubo valdybos narys ir prezidentas ir dėl to atsakingas už įmonės pateikiamų buhalterinių duomenų tikrumą, nuo 2019 m. gegužės 6 d. iki 15 d., turėdamas tikslą nuslėpti įmonės turtą, pajamas, išlaidas ir pelną, sąmoningai vykdė apgaulingą įmonės buhalterinę apskaitą, ir nuo gegužės 6 d. iki lapkričio 27 d., užsienio bendrovei, esančiai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Floridoje, pervedė daugiau nei du šimtus tūkstančių eurų, už su įmonės veikla nesusijusias paslaugas – taip nepagrįstai padidino įmonės išlaidas, siekdamas išvengti beveik trisdešimt penkių tūkstančių eurų mokesčių.
Birželio 29 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis iš kitų apskričių per vieną dieną 5 apskrityse, dalyvaujant 130 kriminalinės policijos pareigūnų ir Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovams, organizavo ir atliko 40 kratų viešojo maitinimo tinklo veiklos vykdymo vietose, įtariamųjų gyvenamosiose patalpose, automobiliuose. Liudytojais jau apklausta ne mažiau kaip 100 asmenų.
Kratų metu rasta ir paimta, galimai iš nusikalstamos veikos gautų grynųjų pinigų – daugiau nei 950 000 eurų bei daugiau nei 41 000 JAV dolerių.
Beje, 15min apie galimą algų vokeliuose schemą „Grill London“ tinkle rašė dar 2018 m. kovą.