„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mokslininkai: visuomenę saugo ne griežtos bausmės, o pažangi nusikaltimų kontrolė

Kaip užkirsti kelią nusikaltimams: mokslininkų įžvalgas praktikams ir visuomenei žadama pateikti per konferenciją, kurią balandžio 8 d. sostinės organizuoja Lietuvos kriminologų asociacija, Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, Lietuvos teisės institutas ir Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centras.
Spermos aptikimo ir mėginių surinkimo sistema „Aureka & Sperm Hy-Liter“
Asociatyvinė iliustracija: pažangi kriminalistų naudojama įranga / Policijos nuotr.

Ar griežtesnės bausmės sumažins nusikaltimų skaičių? Kaip netapti nusikaltimo auka? Ar valstybė gali nulemti kriminalinės statistikos pokyčius? Kas galėtų pažaboti korupciją? Šios ir daugelis kitų šiandien itin aktualių temų bus gvildenamos Lietuvos kriminologų asociacijos konferencijoje, skirtoje nusikaltimų prevencijai. 

Įsitikinimą, kad situaciją išspręs vis griežtesnės nusikaltimų kontrolės priemonės, keičia tyrimais pagrįstas vadybinis nusikaltimų kontrolės modelis.

Nusikaltimų prevencijos tema pastaraisiais metais nepelnytai likusi antrajame plane. Tikėtinai, kad tokį nuvertinimą paskatino regioninis politinis nestabilumas ir valstybei tenkantys ekonominiai iššūkiai. Tačiau nusikaltimų prevencijos poreikis nesumažėjo, veikiau – priešingai. 

Šiuolaikinėje išsivysčiusių valstybių viešo saugumo politikoje nusikaltimų prevencija užima vis svarbesnį vaidmenį. Įsitikinimą, kad situaciją išspręs vis griežtesnės nusikaltimų kontrolės priemonės, keičia tyrimais pagrįstas vadybinis nusikaltimų kontrolės modelis. Vis dažniau kalbama apie kriminalinės justicijos reinvesticiją: moksliniais duomenimis pagrįstą požiūrį į viešą saugumą, įkalintų asmenų skaičiaus ir su tuo susijusių valstybės išlaidų mažinimą, strategijas, galinčias sumažinti nusikaltimų ir recidyvo (pakartotinių nusikaltimų) atvejus. Kaip pagrindinį įrankį šioje svarbioje misijoje valstybės pasitelkia mokslininkus: kriminologus, sociologus, psichologus, teisininkus. 

„Moderniose visuomenėse kovą su nusikaltimais kaip reagavimą į padarinius ilgainiui keičia orientacija į žalos visuomenei ir valstybei mažinimą bei moksliškai pagrįstas proaktyvias nusikaltimų prevencijos strategijas. Ši tendencija palaipsniui įsitvirtina ir mūsų šalyje,“ – pastebi Lietuvos kriminologų asociacijos pirmininkas dr. Simonas Nikartas. 

Balandžio 8 d. vyksiančioje konferencijoje „Nusikaltimų prevencija Lietuvoje: kai mokslas susitinka su praktika“ mokslininkai ir praktikai pristatys naujausių tyrimų rezultatus, apžvelgs nusikaltimų prevencijos ir kontrolės politikos klausimus.

Konferencija vyks Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9/1).

Konferencijos programa ir registracija: www.kriminologija.lt.

Konferencijos organizatoriai: Lietuvos kriminologų asociacija, Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, Lietuvos teisės institutas, Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau