„Montis Magia“ vadovas Andrius Smirnovas interviu 15min.lt ketvirtadienio pavakarę sakė, jo ši alpinizmo sienelė yra gana stabili konstrukcija. Tačiau šiuo atveju įvyko nelaimė, nes laipiojimo įrenginys buvo naudojamas ne pagal paskirtį.
Paprasčiau tariant, konstruktoriai numatė, kad į sienelę bus lipama vertikaliai aukštyn, po to – žemyn. Šiuo atveju žmogus, buvęs ant sienelės, buvo tempiamas į šoną – tokia jėga konstrukciją nuvertė.
„Kokia yra šios vadinamosios dirbtinių uolų laipiojimo sienelės konstrukcija?“ – 15min.lt pasiteiravo A.Smirnovo.
– Tai pastolinė statybinė konstrukcija, kuri, pagal savo technines charakteristikas, gali tiesiog stačiai stovėti. Jokių papildomų tvirtinimų šiai konstrukcijai nereikia. Sienelė gali tiesiog taip stovėti.
– Iš karto po nelaimės aptarinėta versija, kad sienelę galėjo nuversti vėjo gūsis.
– Tai – visiškai ne vėjas. Vėjas čia nieko nelėmė.
– Kodėl sienelė krito?
– Šiuo atveju buvo tos konstrukcijos traukimas į šoną. Bet kurį įrenginį galima išversti. Ji ne tam skirta ir šiuo atveju ne taip buvo naudojama. Sienelė atlaiko lipimą, kuris yra stačias, gal šiek tiek ir į šoną galima persisverti, bet versti jos negalima.
– Ar žinote konkretesnes nelaimės aplinkybes?
– Aš pats to nemačiau, bet liudininkai man sakė, kad ten į viršų norėta užtempti žmogų. Jį tempė į viršų. Žmonės išėjo į šoną ir su virve jį tempė, kaip ropę. Ir taip tiesiog išvertė visą konstrukciją. Prisijungus daug žmonių, taip tempiant tikrai galima išversti visą konstrukciją. Kaip jie taip sugalvojo, kodėl jie tai darė, negaliu pasakyti.
– Kaip vertinate jūsų įmonės vaidmenį šioje istorijoje ir atsakomybę už nelaimę?
– Realiai mūsų ten nebuvo. Mūsų kompanija tiesiog davė tą priemonę, ir žmonės ja naudojosi.