„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Narkotikus į tualetą nuleidusio kalinių prižiūrėtojo bylą peržiūrėjo sostinės teisėjai

Kalėjimo pareigūno veiksmai nuslepiant galimo nusikaltimo įrodymus negali būti vertinami tik kaip drausminis pažeidimas, pažymima Lietuvos apeliacinis teismo pranešime apie peržiūrėtą baudžiamąją bylą.
Kaltinamasis teisme
Kaltinamasis teisme Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė nuteistojo Grigorijaus Ugolnikovo apeliacinį skundą ir paliko galioti apygardos teismo nuosprendį, kuriuo G. Ugolnikovas, tuometis Pravieniškių pataisos namų pareigūnas, pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir jam paskirta 8 500 Eur bauda bei 4 metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

Bylą išnagrinėjusi Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad apelianto argumentai, jog jo veika buvo tik drausminis pažeidimas, yra nepagrįsti, ir padarė išvadą, kad kalėjimo pareigūnas pagrįstai pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Byloje nustatyta, kad G. Ugolnikovas, būdamas pamainos budėtoju ir tuo metu eidamas vadovaujamas pareigas, sužinojęs, kad iš nuteistojo paimtas galimai psichiką veikiančia medžiaga supurkštas popierinis paketėlis, tyčia nevykdė savo pareigų, poste dirbantiems pareigūnams nurodė dėl minėto įvykio nerašyti tarnybinių dokumentų, pats dėl įvykio taip pat neužpildė jokių privalomų dokumentų, neinformavo atsakingų pareigūnų ir paketėlį sunaikino išmesdamas jį į kanalizaciją, taip toleruodamas galimą nusikalstamą elgesį bei suteikdamas galimybę bausmę atliekantiems asmenims išvengti atsakomybės už galimai padarytą nusikaltimą.

Teismo vertinimu, tokiais savo veiksmais kalėjimo pareigūnas padarė didelę neturtinę žalą ne tik kalėjimų sistemai bei jos autoritetui, bet ir visuomenei.

Apeliacinės instancijos teismo vertinimu, tokiais savo veiksmais kalėjimo pareigūnas padarė didelę neturtinę žalą ne tik kalėjimų sistemai bei jos autoritetui, bet ir visuomenei, kuri tikisi, kad būdami kalėjime nuteistieji ne tik negalės daryti naujų nusikaltimų, bet ir jiems bus sudaromos sąlygos keisti nusikalstamą elgesį bei išėjus į laisvę nedaryti naujų ir dar pavojingesnių nusikaltimų. Šiuo atveju bausmę atliekantiems asmenims buvo sudarytos sąlygos manyti, kad nusikalstamas elgesys gali būti toleruojamas ir už tokį elgesį įmanoma išvengti atsakomybės.

Visa tai patvirtina, kad kalėjimo pareigūno elgesys siekė tokį pavojingumo laipsnį, kuris peržengia drausminės atsakomybės ribas, todėl Apeliacinio teismo teisėjų kolegija neįžvelgė jokio pagrindo G. Ugolnikovą patraukti drausminėn atsakomybėn, taip sudarant prielaidas pateisinti itin pavojingus ir nusikalstamus veiksmus.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau kasacine tvarka per tris mėnesius gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“