„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nauja pražūtinga Lietuvos jaunimo mada internete: „Atomik bomb 2A“ „AM-HI-CO Extreme smoke“ ir kiti psichotropiniai mėginukai nemokamai

Prokurorai įspėja: už internetinėse parduotuvėse įsigytas psichotropines medžiagas gresia baudžiamoji atsakomybė.
Marihuana
Asociatyvinė iliustracija: narkotikai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pastaruoju metu Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus tyrėjams bei Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnams nerimą kelia įvairiuose Lietuvos paštų skyriuose aptinkamos nedidelės pašto siuntos, kuriose randama Lietuvoje draudžiamų vartoti psichotropinių preparatų.

Įvairias, dažniausiai augalinės kilmės psichotropines medžiagas ar jų mėginius internetu užsisako jauni žmonės ir paštu juos atsisiunčia į Lietuvą „pabandymui“.

„Labiausiai mus neramina faktas, jog pastaraisiais metais stebimas nepilnamečių asmenų, kurie naudojasi šia internetine „paslauga“, skaičiaus augimas. 16-17 metų jaunuoliai naudojasi internetinėse parduotuvėse atsiradusia galimybe nemokamai užsisakyti nedidelius kiekius augalinių mėginių, kurių sudėtyje yra psichotropinį poveikį turinčių medžiagų, draudžiamų vartoti mūsų šalyje.

Šie mėginiai vadinami įvairiai – „Atomik bomb 2A“, „Gold formula 3“, „Formula 2“ „AM-HI-CO Extreme smoke“ ir pan. Taip pat pastebime ir mokamų psichotropinių medžiagų, haliucinogeninių grybų ar kitų panašaus pobūdžio mūsų šalyje draudžiamų siuntų padidėjimą“, – sako Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Saulė Pučkienė.

15min.lt iliustracija/AM-HI-CO Extreme smoke
15min.lt iliustracija/AM-HI-CO Extreme smoke: kvaišalai internete laisvai prieinami, juos išmėginti siūloma už dyką.

Prokurorės teigimu, tas faktas, jog internetinėse parduotuvėse nurodoma, kad vieni ar kiti preparatai yra legalūs, nereiškia, kad juos legaliai galima parsisiųsti ir į Lietuvą bei čia juos vartoti.

Prokurorai įtaria, kad jauni žmonės galbūt nežino, jog laisvai internete siūlomų įvairaus pobūdžio psichotropinių preparatų, jų mėginių, haliucinogeninių grybų pirkimas ir siuntimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę, todėl įspėja: ši veika mūsų šalyje yra sunkus nusikaltimas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 2 d., t.y. kvalifikuojamas kaip narkotikų kontrabanda. Už šią nusikalstamą veiką numatyta griežta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.

2013 m. Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje buvo pradėti 43 ikiteisminiai tyrimai dėl psichotropinių medžiagų kontrabandos, o per šių metų tris mėnesius jau užregistruotos 9 šio pobūdžio nusikalstamos veikos. Keli asmenys už tai jau yra nuteisti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis, pažymima Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Palmiros Martinkienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“