Policijos pranešime žiniasklaidai rašoma, kad kišenvagė buvo sulaikyta iš karto su įkalčiais Naujosios Vilnios turgavietėje, mėsos gaminių parduotuvėje iš moters rankoje laikomos atsegtos piniginės ji sugebėjo slapčia pavogti 50 eurų kupiūrą. Pagrobti pinigai surasti ir grąžinti teisėtai savininkei.
Stebėdavo pirkėjų pinigines
Pareigūnams gerai žinomas L.Orlovskajos nusikaltimų darymo būdas. Turgavietėse ji labai atidžiai stebi pirkėjus: kur jie įsideda piniginę apsipirkę, kas matyti perkančiųjų piniginėje, ar žmonės budriai saugo savo turtą. Pasirinkusi auką ją sekdavo ir, pasitaikius progai, slapčia pagrobdavo jos turtą (dažniausiai – piniginę arba pinigus iš jos). Tokiu pat būdu turgavietėse ir prekybos centruose „dirba“ ir kiti kišenvagiai.
Šį kartą įtariamoji net nenutuokė, kad ir pati yra stebima Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnų, nors paprastai stengiasi būti labai atsargi ir atidžiai žiūri kas vyksta aplink. Sulaikyta su įkalčiais L.Orlovskaja buvo pristatyta į policijos komisariatą, vėliau uždaryta į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai įtaria, kad L.Orlovskaja yra padariusi daugiau nusikaltimų nei dabar žinoma, todėl nukentėjusius ar turinčius kitokios informacijos apie jos nusikalstamą veiklą prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą telefonais (8 5) 271 6053 arba (8 5) 271 6132.
Patariama saugiau laikyti vertingus daiktus
Policija pastebi, kad gyventojai, būdami parduotuvėse, turgavietėse, visuomeniniame transporte, savo pinigines, mobiliojo ryšio telefonus ar kitus vertingus daiktus laiko ir nešioja atviruose krepšiuose, užpakalinėse kelnių kišenėse ar kitose, vagims lengvai pasiekiamose vietose. Tai provokuoja nusikalsti linkusius asmenis vagystei ar net plėšimui.
Pareigūnai pataria atsidūrus žmonių spūstyje ir pajutus fiziškai jaučiamą suspaudimą būti budriems, nes kišenvagiai, dirbdami grupėmis, spūstį sukelia dirbtinai. Nereikėtų vertingų daiktų (piniginių, grotuvų, mobiliųjų telefonų ir pan.) laikyti kuprinėse ar rankinėse už nugaros. Patariama pinigines su dokumentais ir pinigais laikyti drabužių vidinėse kišenėse ar sunkiau pasiekiamose krepšio vietose.
Baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.