Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nepavyko ir antras bandymas: įtariama vaikžudė I.Bogovičienė lieka už grotų

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija atmetė kaunietės Ilmos Bogovičienės gynėjo skundą, kuriuo jis prašė pakeisti švelnesnėmis kardomąsias priemones itin žiauriu mažamečio bejėgiškos būklės sūnaus nužudymu kaltinamai moteriai. Įtariama vaikžudė liks už grotų.
Ilma Bogovičienė teisme
Ilma Bogovičienė teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip informuoja Lietuvos apeliacinis teismas, kaunietė kaltinama tyčia sistemiškai leidusi mažamečiam bejėgiškos būklės sūnui daugybinį skaičių injekcijų švirkštu į poodį ir tiesiogiai per kateterį į veną nenustatytą kiekį cheminės medžiagos formalino, ir tai tapo jo mirties priežastimi.

Moteris įtariama taip kankinusi sūnų apie metus laiko, nuo 2011 m. liepos iki 2012 m. birželio, gulėdama Kauno klinikose ir Santariškių klinikų Vaikų ligoninėje.

I.Bogovičienė buvo laikinai sulaikyta 2016 m. kovo 15 d., kitą dieną jai buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, jis tęsiamas iki šiol. Paskutinis suėmimas Kauno apygardos teismo nutartimi buvo pratęstas 2017 m. gegužės 17 d., motyvuojant tuo, kad įtariamoji gali bėgti (slėptis) nuo teismo ir daryti naujus nusikaltimus.

Kaltinamosios gynėjas apskundė šią nutartį, prašydamas teismo švelnesnių kardomųjų priemonių, motyvuodamas, kad I.Bogovičienės sugyventinis gali sumokėti piniginį užstatą (iki 5 tūkst. eurų), kad ji šios bylos procese yra suimta jau labai ilgą laiką, kad neįvertinti atliekant kardomąjį kalinimą išduoti teigiamai ją charakterizuojantys duomenys.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad Kauno apygardos teismo priimta nutartis yra teisėta ir pagrįsta. Kauno apygardos teismas įvertino visus duomenis, turinčius reikšmės pratęsiant suėmimo terminą: I. Bogovičienei inkriminuotos nusikalstamos veikos sunkumą, jai gresiančią bausmę, jos socialinius ryšius, asmenybę bei kitus.

Teismas nustatė, kad įtariamoji yra išsituokusi, 3 kartus teista, pastaruoju metu nedirba, taigi legalaus pragyvenimo šaltinio neturi, savo dviejų mažamečių vaikų neaugina (jie atiduoti kitų asmenų globai), jos socialiniai ryšiai silpni, ji gyvena sugyventiniui priklausančiame bute, sau priklausančio nekilnojamojo ar kito vertingo privalomai registruotino turto neturi – visa tai rodo, jog moteris nėra saistoma tvirtų socialinių ar šeiminių ryšių.

Taigi šių aplinkybių visuma suponuoja pagrįstą manymą, kad kaltinamoji, siekdama išvengti gresiančios atsakomybės ir bausmės, bėgs (slėpsis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo.

Teisėjų kolegijos vertinimu, faktinės bylos aplinkybės pagrindžia būtinybę taikyti kaltinamajai griežčiausią kardomąją priemonę.

I.Bogovičienė kaltinama padariusi labai sunkų nusikaltimą, už kurio padarymą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Vien jau inkriminuojamo nusikaltimo sankcijoje numatyta itin griežta gresianti laisvės atėmimo bausmė yra pakankamas pagrindas taikyti griežčiausią kardomąją priemonę.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos