Neteisėtai automobilius registravę kauniečiai pasisavino 232 740 eurų

Kauno kriminalistai nustatė du asmenis, galimai neteisėtai pasisavinusius įspūdingą sumą.
Kauno policija penktadienį pristatė du svarbius ikiteisminius tyrimus
Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius. / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimų valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK ENTV) pareigūnai nustatė du asmenis, galimai neteisėtai teikusius įgaliojimus įmonių vardu registruoti automobilius, klastojusius automobilių techninės apžiūros ir privalomojo civilinio draudimo dokumentus. Manoma, kad tokiu būdu neteisėtai įgyta 232 740 eurų.

Atlikus nemažai ikiteisminio tyrimo veiksmų pareigūnai nustatė, jog vyras (gim. 1965 m.), suteikęs įgaliojimus įmonės vardu registruoti automobilius, užregistravo 2 890 automobilių bei sudarė 11 900 suklastotų sandorių.

Pas vyrą taip pat rasta 5 363 įvairių asmenų dokumentų kopijos. Vyras galimai teikdavo ne tik įgaliojimus registruoti transporto priemonę įmonės vardu, neįtraukiant tokių duomenų į įmonės buhalterinę apskaitą, bet ir galimai klastodavo techninės apžiūros pažymėjimus bei draudimo polisus. Dokumentai ne Europos Sąjungos piliečiams buvo klastojami automobilyje „Mercedes-Benz“, kur buvo įsirengta kompiuterizuota darbo vieta.

Nustatyta, kad galimai už vieno iš šių dokumentų klastojimą buvo imama 15 eurų, taigi galimai šis vyras neteisėtai įgijo 178 500 eurų. Vyrui paskirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Tęsdami ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė dar vieną asmenį, galimai vykdžiusį neteisėtą juridinio asmens veiklą klastojant dokumentus ir apgaulingai tvarkant apskaitą. Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų, jog vyras, (gim. 1961 m.) norėdamas gauti pajamų, kitų asmenų, dažniausiai užsienio piliečių iš Ukrainos ir Moldovos, Lietuvoje pirktus automobilius registruodavo dviejų uždarųjų akcinių bendrovių vardu.

Per truputį daugiau nei metus šių dviejų bendrovių vardu buvo užregistruotos 1 808 transporto priemonės. Vyras, galimai klastodamas bendrovių direktorių parašus, išrašydavo įgaliojimus visiškai disponuoti ir valdyti automobilius bei juos užregistruoti.

Tokiu būdu užsienio piliečiai, gabendami automobilį į savo šalį, turėdavo galimybę išvengti privalomų muitinės mokesčių. Manoma, jog vyras galimai neteisėtai įgijo daugiau nei 54 000 eurų.

Kauno apskr. VPK ENTV pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 203 str. 2 d., 222 str. 1 d. ir 300 str. 1 d., dėl neteisėtos juridinio asmens veiklos, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai