Nuosprendis už kitokią kontrabandą: iš Nyderlandų internetu užsakyti ir pašte sulaikyti narkotikai privirė nemalonumų

Internetu iš Nyderlandų narkotinių medžiagų užsisakę šilutiškiai teisėjui neįrodė, jog narkotikus pirko savo reikmėms. Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teisme jaunuoliai išgirdo esantys kalti ir jiems paskirtas laisvės apribojimas. Teisėjas pabrėžė, jog toks narkotinių medžiagų įsigijimas yra tarsi kontrabanda.
Internetu kvaišalus užsisakę jaunuoliai atsidūrė teisme.
Internetu kvaišalus užsisakę jaunuoliai atsidūrė teisme. / J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr.

Pasak teisėjo Daliaus Jocio, buvo nustatyta, jog dalyvaudami organizuotoje grupuotėje 23-ejų metų amžiaus jaunuoliai gabeno narkotines medžiagas turėdami tikslą dalį jų parduoti. Narkotikus jaunuoliai užsisakė internetu iš Nyderlandų ir jie atkeliavo oro paštu, dalis jų buvo sulaikyti nepasiekę adresatų, kai kurie buvo išplatinti.

Teismas vaikinų kaltę grindė remdamasis siuntiniais, jų turiniu, specialistų išvadomis, buvo analizuojami ir pokalbiai tarp vaikinų.

Dviem iš vaikinų, Edgarui Kėkštui ir Mantui Mačiuliui, skirtos dvejų metų laisvės apribojimo bausmės ir įpareigojimas nuo 22 val. iki 6 val. ryto būti namuose, A.Garalevičiui toks apribojimas numatytas metams. Vaikinams taip pat nurodyta nebendrauti su narkotines medžiagas vartojančiais bei platinančiais asmenimis.

Tai man pamoka... Aš pasitikėjau. Juk pusbrolis, nuo mažens kartu užaugę, ar jūs nepasitikėtumėte? – sakė kolegijoje studijuojantis jaunuolis.

Bylos duomenimis, narkotines medžiagas užsakė Jungtinėje Karalystėje dirbęs ir vasaros atostogų į gimtinę grįžęs šilutiškis Edgaras Kėkštas, jas paprašytas atsiuntęs savo bendraklasiui Mantui Mačiuliui. Viena siunta buvo užsakyta tame pačiame name gyvenančio pusbrolio Augustino Garalevičiaus vardu. Šis teigė pasitikėjęs giminaičiu, kai šis paprašė jo adresu atsiųsti internetu įsigytą pirkinį. Jo turinys, kaip tikino šilutiškis, jam buvo nežinomas.

„Tai man pamoka... Aš pasitikėjau, juk pusbrolis, nuo mažens kartu užaugę, ar jūs nepasitikėtumėte?“ – sakė pirmame kurse studijuojantis jaunuolis.

Jo mama neslėpė, jog tikėjosi, kad sūnus bus išteisintas.

„Motyvuojama, kad mano sūnaus vardu buvo užsakytas siuntinys, bet jis net neatėjo iki jo, nes buvo sulaikytas ir už tai jis nuteistas“, – apmaudo neslėpė šilutiškė.

Atsiranda tokios naujos veikos, kaip psichotropinių medžiagų siuntimas per paštą. Tai yra kontrabanda, ne ta tradicinė, gabenama transporto priemonėmis, bet apeinant nustatytas kontroliuojančias institucijas, draudžiamos medžiagos siųstos paštu, – sakė teisėjas

Teisėjo teigimu, nustatyta, jog vaikinai veikė vaidmenimis, o A.Garalevičius buvo tarpininkas.

„Atsiranda tokios naujos veikos, kaip psichotropinių medžiagų siuntimas per paštą. Tai yra kontrabanda, ne ta tradicinė, gabenama transporto priemonėmis, bet apeinant nustatytas kontroliuojančias institucijas, draudžiamos medžiagos siųstos paštu“, – sakė teisėjas, pabrėždamas, jog vaikinų padarytas nusikaltimas priskiriamas sunkiems, tačiau skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į jauną vaikinų amžių, į tai, jog teisiami pirmą kartą ir nėra prasmės griauti jų gyvenimo.

Be to, E.Mačiulis yra trijų vaikų tėvas, vienas iš jų yra kūdikis.

Viliamasi, jog vaikinai padarys tinkamas išvadas ir daugiau nenusikals.

Vienas pirko, kitas stebėjo

„Esu kvailas, galiu pasakyti... Labai gailiuosi, kad įsivėliau. Netrūko nei pinigų, nieko, legaliai dirbau. Buvo ir pirmas, ir paskutinis kartas mano gyvenime“, – anksčiau teisme atgailavo Edgaras Kėkštas, pagelbėjęs draugui internetu užsisakyti narkotinių medžiagų. Paštu iš Nyderlandų atskriejusios siuntos išdavė jaunuolius, kurie nesitikėjo, jog pirkinys sukels nemalonumų.

Nemaloni istorija užsimezgė, kai porą metų Jungtinėje Karalystėje gyvenęs 23-ejų E.Kėkštas, kaip įprasta emigrantams, mėnesiui grįžo į Lietuvą. Netrukus jis susitiko su savo buvusiu klasioku, daug metų pažįstamu Mantu Mačiuliu, su kuriuo retkarčiais ryšį palaikydavo internetu. Jauni vyrai netruko įsikalbėti ir apie narkotines medžiagas, kurių E.Kėkštas neslėpė Anglijoje retkarčiais įsigydavęs, mat pluoštinės kanapės šioje šalyje, kaip jis teigė, parduodamos legaliai. Vaikinas tikino, jog jokio susitarimo platinti nebuvo, esą jis tik padėjo draugui įsigyti, ko šis paprašė. M.Mačiulis visą užsakymo procedūrą užsirašė ant lapelio ir vėliau narkotinių medžiagų, kanapių, „ratų“ ir kitų užsisakė pats.

„Kas galima Anglijoje, Olandijoje ar Kanadoje, nebūtinai leistina Lietuvoje“, – ankstesnių posėdžių metų argumentavo prokuroras Vitalijus Gulenkovas, priminęs, kad nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia.

23-ejų M.Mačiulis savo kaltę pripažino iš dalies. Jis teigė kanapių gavęs iš A.Garalevičiaus, pats rūkydavęs, užsukdavę ir draugai, su kuriais už mokestį pasidalindavęs. Kitų narkotinių medžiagų teigė nepirkęs, nesiuntęs ir nevartojęs.

„Pluoštinė kanapė yra legali, todėl nebijojau platinti, galvojau, kad teisėtai, pasitikėjau E.Kėkštu. Kratos metu pas mane terado 1 gramą kanapių“, – sakė M.Mačiulis, tikinęs, jog pats nėjęs atsiimti siuntinių iš pašto. Kanapių esą gavęs iš A.Garalevičiaus, jo neklausęs, kokia jų kilmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai