Nusikaltėliai kanapių šiltnamį Širvintų rajone slėpė po kamufliažiniu tinklu

Pareigūnai išaiškino ir sulaikė grupę asmenų, organizavusių ir vykdžiusių neteisėtą kanapių auginimą.
Paslėptas kanapių šiltnamis
Užmaskuotas kanapių daržas / Lietuvos kriminalinės policijos nuotr.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai išaiškino ir sulaikė grupę asmenų, organizavusių ir vykdžiusių neteisėtą narkotinių medžiagų – kanapių, auginimą.

Minėta grupė asmenų kanapes augino Širvintų rajone, nuošalioje miško vietovėje įrengtame ir šiam nusikalstamam tikslui pritaikytame šiltnamyje. Šiltnamyje auginamos kanapės buvo kruopščiai prižiūrimos, tręšiamos specialiomis augalų trąšomis ir laistomos, čia aptikta įrengta vandens talpykla, vandens žarnos, benzininis vandens pumpavimo variklis, o pats šiltnamis užmaskuotas kamufliažiniu tinklu. Tad šiltnamis ir jame auginamos kanapės buvo akylai slepiamos nuo teisėsaugos pareigūnų ir pašalinių akių.

2015 m. rugpjūčio 18 d. nusikaltimo vietoje, įtariamiesiems asmenims realizavus savo nusikalstamus kėslus, t. y. nupjovus neteisėtai užaugintų narkotinių medžiagų (kanapių) derlių ir jas gabenant, buvo atlikta policijos sulaikymo operacija, kurios metu iš neteisėtos apyvartos išimti 256 vienetai kanapių augalų (apie 20 kg) ir priemonės bei įrankiai, naudoti kanapių auginime.

Per itin trumpą tyrimo laikotarpį Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai išaiškino ir surinko neginčijamus įrodymus ne tik tiesioginių vykdytojų, atsakingų už kanapių auginimą ir priežiūrą, bet ir šios nusikalstamos veikos organizatorių atžvilgiu.

Šių nusikalstamų veikų organizavimu ir vykdymu, t. y. neteisėtu kanapių auginimu ir disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, įtariami keturi Lietuvos Respublikos piliečiai. Trys įtariamieji: 46-erių, 39-erių ir 37-erių metų vyriškiai yra sulaikyti. Jiems skirtos kardomosios priemonės – suėmimai nuo 1 iki 3 mėnesių.

Vienas iš įtariamųjų – Mindaugas Pečiulis (gim. 1985 m.) pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir šiuo metu slapstosi. Vykdoma jo paieška. 

Gyventojus, žinančius paieškomojo Mindaugo Pečiulio buvimo ar slapstymosi vietą, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai prašo pranešti tel. Nr. (8 5) 271 9714 arba mobiliuoju tel. Nr. (8 646) 20558, o patį paieškomąjį ragina prisistatyti į artimiausią policijos komisariatą. 

Ikiteisminį tyrimą koordinuoja ir kontroliuoja Lietuvos Respublikos Generalines prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Kanapės išlieka populiariausia narkotine medžiaga Lietuvoje tarp kvaišalus vartojančių asmenų. Šiam populiarumui turi įtakos nuomonė, kad tai narkotikas, nesukeliantis priklausomybės bei žalingų padarinių. Tačiau policija įspėja, kad, tyrimų duomenimis, 7 iš 10 pačius sunkiausius intraveninius narkotikus, sukeliančius didžiausią žalą žmogaus sveikatai ir gyvybei, asmenys, jau vartojantys kvaišalus, pradėjo vartoti būtent nuo kanapių.

Kanapės išlieka populiariausia narkotine medžiaga Lietuvoje tarp kvaišalus vartojančių asmenų. Šiam populiarumui turi įtakos nuomonė, kad tai narkotikas, nesukeliantis priklausomybės bei žalingų padarinių. Tačiau policija įspėja, kad, tyrimų duomenimis, 7 iš 10 asmenų, priklausomų nuo pačių sunkiausių intraveninių narkotikų, sukeliančių didžiausią žalą žmogaus sveikatai ir gyvybei, kvaišalus pradėjo vartoti būtent nuo kanapių.

Kanapės į Lietuvą dažniausiai yra įvežamos kontrabandos būdu iš Ispanijos ar Nyderlandų Karalystės. 2014 metais Lietuvoje kanapių išėmimo iš neteisėtos apyvartos atvejų buvo tris kartus daugiau nei metamfetamino ir du kartus daugiau nei heroino. 

Kiekvienais metais Lietuvoje yra nustatomi kanapių auginimo dirbtinėmis sąlygomis atvejai. 2014 metais Lietuvos policija iš neteisėtos apyvartos išėmė 94 kg, o 2013 metais 124 kg kanapių (kartu sudėjus, iš apyvartos išimtų paminėtų kanapių kiekio, būtų galima pagaminti apie 654 000 kanapių suktinių).

Už neteisėtą kanapių auginimą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 265 str. numatyta baudžiamoji atsakomybė – viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų; už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. numatyta baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis