„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nuteistas Karmėlavos tragedijos sukėlėjo brolis: grasinimai užbaigti žudynes kainavo laisvę

Kauno apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Jonavos rajono gyventojui Jonui Sankauskui, kuris kaltintas iškart po tragiškų įvykių Karmėlavoje, kuomet vyras peršovė savo dukrą ir jos sužadėtinį, padegė namą ir nusišovė pats, grasinęs užbaigti brolio darbą. Nuteistasis pripažintas kaltu apvogęs svainės namą, neteisėtai laikęs aparatą naminukei gaminti ir grasinęs pribaigti dukterėčios mylimąjį.
Jonas Sankauskas teisme
Jonas Sankauskas teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip informuoja Kauno apylinkės teismas, už šiuos nusikaltimus teismas J.Sankauskui skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę. Ją subendrino su 2017 m. gegužę Jonavos rajono apylinkės teismo paskirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausme ir paskyrė galutinę bausmę – pusketvirtų metų pataisos namuose.

Tris kartus anksčiau teistas J.Sankauskas buvo kaltinamas grasinimu nužudyti ar sunkiai sutrikdyti brolio dukros sugyventinio sveikatą, sakydamas „Viską „dabaigsiu“ ir kapus padegsiu“.

Po tragedija pasibaigusio įvykio Karmėlavoje, kurio metu kaltinamojo brolis pašovė vyriausiąją savo dukrą ir jos draugą bei padegė namą, o pats nusišovė, J.Sankauskas apvogė brolio žmonos namą, iš kurio išsinešė turto už 687 Eur. Be to, jo gyvenamosiose patalpose policijos pareigūnai kratos metu rado ir paėmė neteisėtai laikytą aparatą naminei degtinei gaminti.

Kaltinamasis J.Sankauskas teisiamajame posėdyje neneigė, kad nueidamas nuo padegto namo burbuliavo kaltinime nurodytus žodžius.

Teismas pažymi, kad grasinimas gali būti išreikštas žodžiu, raštu, tam tikru bauginančiu elgesiu, išsakytas tiesiogiai ar per kitus viešus asmenis.

„Pakanka konstatuoti, kad kaltininko išsakyti grasinimai nukentėjusiojo buvo suprasti kaip realūs“, – rašoma teismo nuosprendyje.

J.Sankauskas teisme teigė, kad brolio žmonos namo neapvogė. Teigė tenorėjęs apsaugoti moteriai priklausančius daiktus, kuriuos, jai grįžus iš užsienio, ketino grąžinti. Tačiau šią kaltinamojo versiją paneigė byloje surinkti įrodymai, patvirtinantys, jog į namą jis įėjo pro praviras duris.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad J.Sankauskas teisiamas ketvirtą kartą, baustas administracine tvarka, turi galiojančią nuobaudą, yra pensinio amžiaus, dirba, turi gyvenamąją vietą.

Teismas jį vertino kaip nusikalsti linkusią asmenybę, todėl mano, kad tik reali laisvės atėmimo bausmė leis pasiekti bausmės tikslus.

Teismas pripažino, kad nukentėjusieji patyrė didžiulį emocinį šoką, dvasinį sukrėtimą, skaudžius išgyvenimus, todėl priteisė atlyginti 700 Eur neturtinę žalą ir 600 Eur advokato paslaugoms apmokėti.

Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

VIDEO: Tragedija Karmėlavoje: tėvas pašovė dukrą, jos sugyventinį, padegė namą ir nusižudė
VIDEO: Seniūnė apie nusikaltimą Karmėlavoje: „Tėvas buvo teistas už dviejų dukrų tvirkinimą“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs