„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nuteisti mišką Tauragėje neteisėtai kirtusi Skuodo įmonė ir jos vadovas

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kaltais dėl neteisėto miško kirtimo Tauragės rajone pripažino Skuodo rajone registruotą juridinį asmenį ir jam vadovavusį direktorių M. J. Teismo sprendimu M. J. paskirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. Juridiniam asmeniui skirta 25 tūkst. eurų bauda.
Apsilankymas Labanoro girios kirtimuose
Apsilankymas Labanoro girios kirtimuose / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Roma Kiselevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Bylos duomenimis, medienos perpardavimu užsiimančios bendrovės tuometinis direktorius M. J., būdamas atsakingas už įmonėje priimamus sprendimus, inicijavo daugiau nei 5 hektarų ploto miško, priklausančio minėtajai bendrovei, neteisėtą iškirtimą. Neturint miško kirtimui reikalingo leidimo, Palolyčio kaime esančiame sklype 2018 metais buvo nukirsta daugiau nei 2 tūkst. medžių. Skaičiuojama, kad taip gamtai buvo padaryta didesnė nei 215 tūkst. eurų žala. Baudžiamojon atsakomybėn už tai buvo patrauktas ir juridinis asmuo, ir jam tuomet vadovavęs M. J.

Nors kaltinamieji neigė savo kaltę dėl jiems inkriminuojamo nusikaltimo, jų kaltė buvo įrodyta byloje surinktais ir teisminio nagrinėjimo metu ištirtais įrodymais. Tauragės apylinkės teismas M. J. skyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. M. J. taip pat įpareigotas dirbti ir tęsti darbą viso bausmės vykdymo atidėjimo metu. Juridiniam asmeniui teismas skyrė 25 tūkst. eurų baudą. Nuteistieji taip pat privalės atlyginti ir padarytą daugiau nei 215 tūkst. eurų žalą gamtai.

Tyrimui vadovavusios prokurorės R. Kiselevičienės teigimu, šio ikiteisminio tyrimo trukmę pakoregavo tai, jog miško kirtimo procese dalyvavo daug asmenų, kurie, siekiant užtikrinti sėkmingą nusikaltimo išaiškinimą, privalėjo būti apklausti. „Kadangi šiame procese veikė miško savininkai, rangovai, kirtėjai bei kiti asmenys, taip pat dalyvavo ne viena įmonė, privalėjome apklausti visus susijusius asmenis tam, kad būtų surinkti kuo detalesni parodymai. Kartu su kaltinamuoju aktu teismui buvo perduoti 6 tomai ikiteisminio tyrimo medžiagos. Teisminis nagrinėjimas užsitęsė tiek dėl apklaustinų asmenų gausos, tiek ir dėl Covid-19 pandemijos“, – teigė prokurorė.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų