Antradienį Palangos policijos komisariatas gavo pranešimą, kad antradienį, apie 8.54 val., 59 metų moteriai neva iš banko buvo atsiųsta SMS žinutė.
Joje buvo teigiama, jog esą reikia atnaujinti banko paskyros apsaugą.
Kaip pranešė policija, moteris paspaudė atsiųstą nuorodą ir suvedė reikalaujamus duomenis, o po to pastebėjo, kad iš banko sąskaitos, apgaulės būdu, buvo pasisavinti 2,5 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.
Neseniai bankas „Swedbank“ pranešė, kad vėl siaučia sukčiai – jie siunčia SMS pranešimus su nuorodomis į fiktyvų banko puslapį.
„Gyventojus įspėjame neaktyvuoti siunčiamų fiktyvių nuorodų ir jokiu būdu neatskleisti savo asmeninės informacijos, tai yra, prisijungimo prie interneto banko duomenų, slaptažodžių, Smart-ID kodų“, − sako „Swedbank“ informacinės saugos vadovė Žygeda Augonė.
Pasak Ž. Augonės, atlikę sukčių prašomus veiksmus, gyventojai suteikia jiems prieigą prie savo sąskaitų, taip pat patvirtina sukčių suformuotus mokėjimų pavedimus ir taip rizikuoja patirti finansinių nuostolių.
„Smart-ID naudotojai turėtų įdėmiai skaityti, kokias operacijas tvirtina, ypač, jei patys neinicijavo jokių mokėjimo pavedimų“, – sako ji.
Kaip pabrėžia Ž. Augonė, svetainė www.swwedbank.com, į kurią SMS žinutėse nukreipia sukčiai, atkartoja tikrą „Swedbank“ interneto banko aplinką, tačiau tai yra fiktyvi svetainė, neturinti nieko bendro su „Swedbank“ veikla.