Panevėžietės „verslo planas“: įmonės bankrutuoja, o kreditoriai lieka prie suskilusios geldos

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba, vadovaujant Panevėžio apygardos prokuratūrai, baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame anksčiau už finansinius nusikaltimus jau teista gyvulius superkančios bendrovės vadovė kaltinama pasisavinusi bendrovei priklausančius daugiau kaip 167 tūkst. eurų ir nulėmusi įmonės nusikalstamą bankrotą.
Bankrotas
Bankrotas / Photos.com nuotr.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2018 metais, kai Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informavo FNTT apie tai, kad Panevėžyje registruota bendrovė vengia mokėti mokesčius.

Tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, įrodančių, kad Žemaitijoje iš ūkininkų gyvulius superkanti verslininkė tuo metu buvo bendrovės direktorė ir kasininkė. Dvigubos pareigos leido kaltinamajai valdyti bendrovės grynuosius pinigus.

Įtariama, kad per septynerius metus verslininkė pasisavino ir savo asmeniniams poreikiams išleido daugiau kaip 167 tūkst. eurų priklausiusių bendrovei. Tokiu būdu panevėžietė žymiai pablogino bendrovės finansinę ir turtinę padėtį. Skaičiuojama, kad kreditoriams bendrovė negalėjo sumokėti daugiau kaip 60 tūkst. eurų, o praėjusių metų lapkritį bendrovei dėl nemokumo buvo iškelta bankroto byla.

Tai ne pirmas kartas, kai panevėžietė yra kaltinama lėšų pasisavinimu ir vadovaujamų bendrovių privedimu prie bankroto.

FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos tyrėjai jau anksčiau tyrė aplinkybes, kai panevėžietė iš savo vadovaujamų kelių bendrovių ir individualios įmonės savinosi dideles sumas pinigų, o joms bankrutuojant vengė atsiskaityti su kreditoriais.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui, rašoma FNTT pranešime spaudai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai