„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Panevėžio slaugos ligoninės direktorė bus teisiama dėl kyšininkavimo

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir šiandien teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė kaltinama, kad ji, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, per mažiau nei mėnesį paėmė kyšius iš 8 asmenų.
Violeta Grigienė
Violeta Grigienė / Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės nuotr.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras Mantas Jurkėnas.

STT pareigūnai nustatė, kad pernai vasarą, liepos – rugpjūčio mėnesiais, V. Grigienė iš 8 asmenų galimai paėmė nuo 100 iki 400 eurų siekiančius kyšius. Įtariama, kad neteisėtus atlygius iš pacientų artimųjų ligoninės direktorė gavo už įvairias ligoniams reikalingas paslaugas. Ikiteisminio tyrimo metu 4 asmenys, pripažinę davę kyšius V. Grigienei, nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą, dar 4 asmenys bus teisiami dėl papirkimo.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro M.Jurkėno, V.Grigienė nusikalstamas veikas galimai darė net po to, kai STT pareigūnai dėl analogiškų nusikaltimų sulaikė kitą Aukštaitijos mediką – Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėją bei vidaus ligų gydytoją Alfonsą Vitkų.

Šių metų vasario 22 dieną Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai patenkino prokuratūros pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjui bei vidaus ligų gydytojui A.Vitkui, pripažintam kaltu dėl kyšininkavimo, skirta 75 tūkst. eurų bauda, kuri, pritaikius baudžiamojo įstatymo nuostatas, sumažinta trečdaliu iki 50 tūkst. eurų bei 5 metų laikotarpiui apribota galimybė užimti atsakingas pareigas. Šis teismo sprendimas nebuvo skundžiamas ir jau yra įsiteisėjęs.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Asmenys už valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens papirkimą baudžiami bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Medikei pareiškus įtarimus, ji praėjusių metų rugpjūtį trims mėnesiams buvo nušalinta nuo visų ligoninėje užimamų pareigų. Kaip BNS informavo prokuratūros atstovė Vilma Mažonė, šiuo metu nušalinimas yra pratęstas iki rugpjūčio 17 dienos.

Medikės išsilavinimą turinti V.Grigienė anksčiau buvo Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nare, priklausė Tėvynės sąjungos–Krikščionių demokratų partijai, 2004-siais dalyvavo rinkimuose į Seimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“