Apie degančią žolę bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešė gyventojai, kurie pro langus pastebėjo ugnies pašvaistę ir pajuto aitrius dūmus. Netrukus į įvykio vietą buvo išsiųstos ugniagesių pajėgos.
Jiems liepsnas tramdyti teko ne tik parankinėmis priemonėmis, bet ir vandeniu. Skaičiuojama, kad ugnis sunaikino daugiau nei du hektarus pernykštės žolės.
Pasak gelbėtojų, atėjus pavasariui beveik nėra tokios dienos, kad jiems netektų vykti gesinti žolės. Ugniagesiai neabejoja, kad dažniausiai žolė padegama tyčia, tačiau kaltininkų sučiupti už rankos praktiškai neįmanoma.
Šioje vietoje žolė liepsnoja kasmet. Manoma, kad taip elgiasi nuotykių ištroškęs jaunimas, laiką leidžiantis netoli esančio prekybos centro aikštelėje.
Žolės deginimo metu nukenčia ne tik gyvūnija ir augmenija. Taip pat kyla tiesioginė grėsmė greta esantiems pastatams bei žmonėms. Degančios žolės dūmai yra žalingi sveikatai.
Ugniagesiai skaičiuoja, kad piktybiniai žolės degintojai taip pat eikvoja ir biudžeto lėšas, mat vienas išvažiavimas gesinti žolės gali kainuoti ir kelis šimtus eurų. Kainuoja degalai, naudojama įranga ir automobiliai, liejamas vanduo, o savo gyvybe rizikuoja ir patys ugniagesiai.
Gelbėtojai primena, kad piktybinis žolės deginimas gali užtraukti baudą nuo 28 iki 231 euro. Nustačius, kad žolę padegė pareigūnas, skiriama dar didesnė bauda.