Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Papirkimu įtariamas Evaldas Lementauskas apskundė nutartį atnaujinti jo bylą

Buvęs Seimo narys Evaldas Lementauskas Vilniaus apygardos teismui apskundė žemesnės instancijos teismo nutartį, kuria atnaujintas jo baudžiamosios bylos nagrinėjimas Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme.
Evaldas Lementauskas
Evaldas Lementauskas / 15min.lt nuotr.

Ketvirtadienį po daugiau nei metų pertraukos vėl turėjo vykti papirkimu kaltinamo politiko byla, tačiau teisėjas pranešė, kad bylos nebus, nes posėdžio išvakarėse apskųsta lapkričio 26 dieną priimta nutartis dėl bylos atnaujinimo.

„Lauksime apygardos sprendimo, ankstesnis sprendimas buvo priimtas man nedalyvaujant ir yra apskųstas. Manau, kad mano dalyvavimas buvo būtinas“, – žurnalistams sakė E.Lementauskas.

Jis mano, kad nutartis dėl bylos atnaujinimo turi būti panaikinta, nes ji neteisėta ir pažeidžia Baudžiamojo proceso kodekso normas.

Pasak E.Lementausko, jeigu teismas nuspręs nutarties nenaikinti, byla bus nagrinėjama, kas turėjo vykti seniai.

Vilniaus apygardos teismas E.Lementausko skundo ketvirtadienio rytą dar nebuvo gavęs, todėl ir jos svarstymo data dar nežinoma.

Į teismą dėl baudžiamojo proceso atnaujinimo kreipėsi Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gedgaudas Norkūnas.

Generalinis prokuroras Darius Valys, pernai balandį kreipęsis į Seimą dėl E.Lementausko teisinės neliečiamybės panaikinimo, teigė, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, sostinės vicemeru šis politikas kitam savivaldybės politikui iš viso siūlė pusę milijono litų kyšių.

Gegužę Seimui balsuojant dėl E.Lementausko neliečiamybės panaikinimo pritrūko balsų tai padaryti. Balsuojant nedalyvavo opozicijoje esančių Darbo partijos, partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Krikščionių partijos frakcijų nariai.

Po šio balsavimo teismas pranešė, kad baudžiamasis procesas negali būti pradedamas, o pradėtas turi būti nutrauktas, jeigu nėra kompetentingos institucijos leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn asmenį, kai šis leidimas pagal įstatymus būtinas.

Bylos duomenimis, būdamas sostinės vicemeru E.Lementauskas V.Urbonavičiui siūlė apie pusę milijono litų kyšių.

2007 metų lapkričio 10 dieną, Vilniuje E.Lementauskas, pasak teisėsaugos, prašė opozicijoje esančio V.Urbonavičiaus palaikyti valdančiosios daugumos sprendimus ir už tai siūlė nurodyti pageidaujamą kainą pinigais ar kitais galimais tarybos sprendimais, naudingais Tėvynės sąjungos frakcijai sostinės taryboje.

Per kitą susitikimą lapkričio 30 dieną „tvarkietis“ galimai siūlė neįvardyto dydžio kyšį V.Urbonavičiui už tai, kad savivaldybės taryboje iškėlus nepasitikėjimo meru „tvarkiečiu“ Juozu Imbrasu klausimą, V.Urbonavičius balsuotų prieš nepasitikėjimą. Tuometinis vicemeras prašė konservatoriaus nurodyti kyšio dydį, žadėdamas pusę kainos sumokėti iki galimos interpeliacijos, o kitą pusę – po to, jei interpeliacija nepavyktų.

Buvęs „tvarkietis“ E.Lementauskas dalyvavo šių metų Seimo rinkimuose kaip savarankiškas kandidatas, tačiau į parlamentą nebuvo išrinktas ir lapkričio 16 dieną pasibaigus praėjusios kadencijos Seimo įgaliojimams prarado turėtą teisinę neliečiamybę.

E.Lementauskas savo kaltę neigia ir tikina tapęs provokacijos auka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?