Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Pareigūno vardą pažeminęs Algirdas Matonis socialines išmokas po trejų metų vėl gaus

Iš pareigų atleistas Kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonis, sustabdytas neblaivus prie vairo, socialinių garantijų ir pensijos neteks trejiems metams – po to jos A. Matoniui bus grąžintos. Taip „Žinių radijui“ pirmadienį sakė Policijos departamento Imuniteto valdybos vadovas Donatas Malaškevičius.
 Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis
Algirdas Matonis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Pasikeitęs naujas įstatymas numato, kad po trejų metų, kuomet jis buvo atleistas už tokį elgesį, vėl gaus savo pensiją ir kitas socialines garantijas“, - laidoje „Aktualioji valanda“ pirmadienį sakė D. Malaškevičius. Jis nurodė, kad šis naujas įstatymas įsigaliojo nuo 2014 metų sausio pirmos dienos.

Pasak jo, A. Matonis buvo ir tebėra vertinamas kaip aukštos klasės profesionalas: „Algirdo Matonio elgesys nenubraukė jo kaip policijos pareigūno ir vadovo profesionalumo. Jis policijoje išdirbo beveik 30 metų ir jo indėlis į kriminalinę policiją ir apskritai policiją buvo didžiulis.“ 

Tačiau D. Malaškevičius pridūrė, kad įstatymai turi būti taikomi visiems vienodai:

„Generalinio komisaro pozicija nuo pat pradžių buvo ta, kad įstatymai yra visiems vienodi. Ko verta būtų dabartinio gerbiamo komisaro vedama politika, jei staiga aukštiems pareigūnams būtų pradėti taikomi kiti, dvigubi standartai?“ – kalbėjo D. Malaškevičius.

Jo žiniomis, 2013 metais už pareigūno vardo pažeminimą buvo atleisti 37 pareigūnai, 24 iš jų – dėl įvykių, susijusių su transporto priemonės vairavimu esant neblaiviems. 


Korupcija dar prieš tampant pareigūnu

Imuniteto valdybos viršininkas papasakojo apie bylą, kuomet buvo tirta Centrinė medicinos ekspertizės komisija – įstaiga, atsakinga už policijos ir kitų pareigūnų fizinę būklę juos priimant į darbą. „Situacija kai kuriais atvejais buvo iškrypus taip, kad jau iš būsimųjų policijos pareigūnų buvo reikalaujama kyšių, kad jie atitiktų griežtus sveikatos reikalavimus. Kartais jie ir atitikdavo tuos reikalavimus, tačiau jiems būdavo duodama suprasti, kad tu nepraeisi, kol nesumokėsi kyšio.“

Detalių apie komisijoje taip veikiančius asmenius D. Malaškevičius nenorėjo atskleisti, nes byla tik įsibėgėja, tačiau tai esą nebuvo naujas reiškinys – „tiek legendomis apipintas jis buvo nuo seno“.
    
Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos