Pareigūnus psichiniais ligoniais ir žiurkėmis vadinantis vyras varsto teismų duris

Neseniai nuosprendį dėl įžeidžiančio laiško Vaikų teisių kontrolierei išklausęs Virgilijus Janušas toliau varsto teismų duris. Šįkart dėl policijos pareigūno įžeidimo. Antradienį byla taip ir nebuvo pradėta nagrinėti, mat nuo balandžio pareigūno įžeidimas ar pažeminimas nebebus traktuojamas kaip nusikalstama veika ir baudžiamoji atsakomybė nebegrės.
Virgilijus Janušas
Virgilijus Janušas / 15min nuotr.

Daugiau nei prieš metus, 2014 metų pabaigoje įžeidinėjimai laišku atskriejo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkui Ramūnui Šileikai. Panašius laiškus gavo kelios įstaigos – Klaipėdos, Plungės, Telšių, Trakų, Alytaus vaiko teisių apsaugos skyriai, Klaipėdos savivaldybė, Nacionalinė teismų administracija, Policijos departamentas, Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Pareigūnui parašytame laiške teigiama, jog šis turi „psichinių problemų ar galimai gauna gerus pinigus iš šono“.

Pareigūnui parašytame laiške teigiama, jog šis turi „psichinių problemų ar galimai gauna gerus pinigus iš šono“. Pareigūnas V.Šileika yra susidūręs su V.Janušu. Pastarasis kreipėsi į Telšių policijos pareigūnus dėl šeimyninių problemų ir prašydavo pradėti ikiteisminius tyrimus. Tokių prašymų gauta bene porą šimtų, tačiau pareigūnai atsisakydavo pradėti tyrimus.

Tokias ir panašias frazes vyras siuntinėja daugeliui adresatų. Klaipėdoje daugiau bylų dėl V.Janušo elgesio nebuvo užvesta. Prokurorė juokavo, jog pareigūnai čia atsparūs.

V.Janušo elgesį kitoje byloje vertino psichiatrai. Anot prokurorės Irmos Guobytės-Šiaulienės, jis nėra jokiose įskaitose ir buvo pripažintas pakaltinamu.

Neturi advokato

Klaipėdos apylinkės teisme antradienį V.Janušas pasirodė be advokato. Valstybės garantuojama teisinė pagalba vyrui nebuvo suteikta, nes šis nėra apmokėjęs už anksčiau suteiktas paslaugas. Pats V.Janušas teisėją tikino niekam nesąs skoloje, nes niekas jam nepadėjo.

„Prašau skirti advokatą. Bylų yra bet kiek, nes bando su manimi susidoroti. Aš esu nukentėjusysis“, – aiškino vyras, pridūręs, kad pats advokato samdyti negali, nes gauna 700 eurų pajamas, kurios yra kaip neįgalumo išmoka vaikams.

V.Janušas teigė skundžiantis visus gaunamus sprendimus, galimai esąs apskundęs ir šį dėl teisinės pagalbos teikimo, tačiau tuo nebuvo tikras, nes dokumentų ir bylų kuriose dalyvauja yra, kaip pats sakė, šimtai. Įvertindama šias aplinkybes teisėja V.Janušą įpareigojo surinkti informaciją dėl apskundimo ir pateikti teismui įrodymus.

Antradienį teisėja nusprendė nepradėti nagrinėti šios bylos, nes ši veika netrukus bus dekriminalizuota. Pasak prokurorės, tai reiškia, kad nuo balandžio 1 dienos ši veika nebebus nusikalstama, pareigūnai į teismą galės kreiptis civilinio proceso tvarka ir prisiteisti moralinę žalą. Kad byla galimai nebūtų nagrinėjama du kartus, teisėja nusprendė atidėti jos nagrinėjimą iki balandžio mėnesio.

Įžeidė vaikų teisių kontrolierę

Pernai gruodį teismas paskelbė nuosprendį dėl Vaikų teisių kontrolierės Editos Žiobienės įžeidinėjimo. Vyras E.Žiobienę išvadino , „žiurke žmogžude“, „nusikaltėle žiurke“ „žmogžude psichine ligone“.

Pati moteris teismo posėdžiuose nedalyvavo, tačiau kreipėsi į teismą, mat nusprendė, jog V.Janušas turi būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, nes įžeidė jos, kaip valstybės tarnautojos, garbę ir orumą. Nors kaltinamasis neneigė siuntęs laiškus, savo kaltės nepripažino. Vyrui skirta trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmė, vykdymą atidedant vieneriems metams. V.Janušas įpareigotas atsiprašyti E.Žiobienės.

Lankymasis teismuose vyrui ne naujiena. Duris jis varstė ir dėl vaikų, kurių su skirtingomis moterimis užgyveno penkis. Telšiuose gyvenanti vieno vaiko mama bandė susigrąžinti savo sūnų Dovydą, kuris dalį savaitės turėjo gyventi su mama, kitą – su tėvu, tačiau V.Janušas mamai nebesudarė galimybės susitikti su vaiku ir jį slėpė. Mama teigė, jog vyrui vaikų tereikia dėl pašalpų. Panaši istorija nutiko ir kitai mamai, kuriai tik po ilgų įkalbinėjimų pavyko atgauti du vaikus.

Dar 2014 metais, siekdamas išvengti susidūrimo su pareigūnais vyras su trimis vaikais , iš kurių du neįgalūs, neatidarydavo buto durų, o galiausiai, slėpėsi automobilyje, kuriame vėliau ir įkliuvo.

Mašiną sustabdžius patruliams, nieko neįtardamas V.Janušas pakluso jų reikalavimui vykti į policiją sutvarkyti formalumų, tačiau čia jau laukė antstolis, kuris tuomet penkiametį berniuką galiausiai paėmė ir perdavė mamai. Vaikas buvo sergantis niežais, nusilpęs, o į mamą kreipėsi pavarde.

Kova dėl kitų vaikų su jų motinomis verda iki šiol.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos