Tokį sprendimą priėmė Apeliacinis teismas. Šią bylą turėjęs iš naujo nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismas atsisakė tai daryti, esą dauguma teisėjų yra susiję su byla, nagrinėję skundus, kai kas mokėsi su nužudytuoju teisėju Jonu Furmanavičiumi, taigi tokiu būdu nebeliko iš ko sudaryti teisėjų kolegiją.
„Kadangi buvo apkalbėta visų teismų atžvilgiu, taip pat ir mūsų, o mes, kaip teisėjai, priėmę Konstituciją, atliekame valstybės deleguotas funkcijas, tai atitinkamai aš manau, kad bent jau Panevėžio miesto apylinkės teismas negalėjo tos bylos iš naujo nagrinėti“, – sakė Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkės pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas.
Panevėžio miesto apylinkės teismui kovo pabaigoje bylą grąžino Klaipėdos apygardos teismas, pakeitęs pirmosios instancijos teismo 2010 metų lapkričio 17 dienos nutartį, kuria baudžiamoji byla buvo nutraukta vieninteliam kaltinamajam Andriui Ūsui mirus.
Pasak LNK Žinių, Panevėžio apygardos teismas bylą skirti kitam teismui atsisakė.
„Vadinamoje pedofilijos byloje mūsų teismas yra priėmęs nemažai procesinių sprendimų, dėl kurių visuomenėje buvo suformuota neigiama nuomonė apie Panevėžio apygardos teismą“, – tvirtino Panevėžio apygardos teismo atstovė spaudai Jolanta Gudelienė.
Vilniaus 2-ajame apylinkės teisme dirba buvęs generalinis prokuroras Algimantas Valantinas, sulaukęs daug kritikos dėl pedofilijos bylos tyrimo.
Pedofilijos byloje dabar jau miręs kaunietis Drąsius Kedys kaltino Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių, buvusio Seimo pirmininko visuomeninį padėjėją A.Ūsą ir dar vieną nenustatytą asmenį seksualiai išnaudojus jo mažametę dukterį. Tačiau kaltinimai tvirkinimu buvo pateikti tik A.Ūsui.