Keleivis Johnas McAuley's skunde teismui teigė, kad 2008 kovo 12-ąją vykusio skrydžio į Lietuvos sostinę metu lėktuvo kapitonas Frankas Feeney ir įgulos narė Serena Wyse apkaltino jį buvus neblaiviu ir trukdžius įgulai, pranešė „Irish Times“.
J.McAuley savo ruožtu aiškino visos kelionės metu buvęs „blaivus, ramus, mandagus“, nepakilęs iš savo vietos ir nepakėlęs balso. Jis teigė paprašęs keturių nedidelių buteliukų vyno, kas esą yra „norma“, bet jo prašymą „nemaloniu būdu“ atsisakyta patenkinti.
Keleivis taip pat skundėsi, kad išlipant iš lėktuvo, pilotas ir palydovė jį apšmeižė prieš kitus keleivius teigdami, jog skrydžio metu jis buvo apsvaigęs. J.McAuley teigimu, jį iš orlaivio palydėjo du Lietuvos policininkai, kurie „greitai nustatė, kad jis nebuvo apsvaigęs“, ir jį paleido.
J.McAuley tvirtino buvęs apšmeižtas ir piloto parašytame pareiškime Lietuvos policijai.
Šis incidentas buvo aprašytas spaudoje, tad J.McAuley, kurio partnerė ir vaikas gyvena Lietuvoje, teigė buvęs šokiruotas ir susierzinęs.
Oro linijos savo ruožtu įrodinėjo, jog byla „nerimta“, pradėta nepagrįstai bei pasmerkta žlugti. „Aer Lingus“ taip pat teigė, kad apie šmeižtą nekalbama Monrealio konvencijoje dėl tarptautinio vežimo oru taisyklių.
Teisėjas ketvirtadienį priėmė „Aer Lingus“ palankų sprendimą nutraukdamas bylą. Jis argumentavo tuo, jog J.McAuley neturėjo pagrįstų galimybių laimėti bylos.
Anot teisėjo, Monrealio konvencija reguliuoja vežėjo atsakomybę, susijusią tik su mirtimi arba kūno sužalojimu.
Tad pagal šią konvenciją, pripažintą ir Airijos, anot teisėjo, J.McAuley negalėjo laimėti bylos teigdamas, kad buvo apšmeižtas lėktuve ar išpilant iš jo.