Policijos nuotr./Lietuviai su ES pareigūnais tikrina automobilius |
Kaip rašoma Policijos departamento pranešime, operacijos metu visoje šalyje buvo tikrinamos transporto priemonės, ieškant vogtų automobilių ar jų dalių. Automobiliai buvo stabdomi pasienio rajonuose, taip pat kituose miestuose, kuriuose, pagal turimą informaciją, galėjo būti vogtų automobilių ar jų detalių. Ekspertai su pareigūnais taip pat tikrino galimas vogtų automobilių laikymo, ardymo ir pardavimo vietas.
Į Lietuvą buvo atvykę 25 automobilių grobimų tyrimo bei identifikavimo ekspertai iš 7 ES valstybių (Austrijos, Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos, Švedijos, Ispanijos ir Italijos), taip pat – Interpolo bei Europolo atstovai. Ekspertai dirbo kartu su Lietuvos policijos pareigūnais, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento bei „Regitros“ atstovais.
Operacijos metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas į specialiuosiuose geležinkelio vagonuose ir automobilvežiuose iš Lietuvos Respublikos į trečiąsias valstybes išvežamų automobilių kontrolę, pasienio ruožų ir Kaliningrado tranzito maršruto kontrolę, tikrinant automobilius ir sunkvežimius su užsienio valstybių registracijos numeriais, naujų ir apynaujų automobilių kontrolę bei prekybos naudotomis automobilių detalėmis vietų kontrolę. Kontrolei vykdyti buvo pasitelkti patruliniai automobiliai su įmontuota automatine numerių atpažinimo sistema, o patruliavimo ekipažai sudaryti iš viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnų.
Operacijos metu rasta 15 vogtų automobilių, taip pat vilkikas ir puspriekabė, aptikta daugybė vogtų automobilių detalių, sulaikyti 3 įtariamieji. Operacijos metu Kaune sustabdytas automobilis, kuriame rasta nedidelis kiekis augalinės kilmės bei neaiškios kilmės miltelių.
Ši operacija buvo surengta atsižvelgiant į Europos kovos su transporto priemonių grobimais ekspertų tinklo „Carpol“ veiklą. Pasak Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos Europolo Lietuvos nacionalinio skyriaus vadovo Tomo Antulio, pagrindinis šios operacijos tikslas – skatinti tarptautinį policijos bendradarbiavimą siekiant išaiškinti organizuoto nusikalstamumo tinklus, susijusius su nelegaliu transporto priemonių judėjimu ir nustatyti tokių tinklų ryšius – pasiektas.
„Konkretūs šios didelės tarptautinės operacijos rezultatai ir jos efektyvumas bus aptarti šių metų lapkričio 20-21 dienomis Vilniuje vyksiančiame Europos Sąjungos Tarybos Teisėsaugos darbo grupės Kovos su transporto nusikaltimais nacionalinių kontaktinių punktų tinklo ekspertų susitikime“-kalbėjo T. Antulis.