Ikiteisminį tyrimą atlikę Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto tarnybos pareigūnai nustatė, kad buvęs jų kolega 2013 m. rugsėjo 19 d., atvykęs į namus pas prieš pusantrų metų Kelių eismo taisykles pažeidusį asmenį, jam pažadėjo, jog nereikės mokėti už jo motorolerio saugojimą policijos komisariato kieme, bet už tai jis turės minėtos transporto priemonės atsisakyti.
Po suklastotos vadinamosios pirkimo-pardavimo sutarties su pažeidėju pasirašymo, policijos viršininkas 700 litų vertės motorolerį parsigabeno į savo namus. Taip ne tik piktnaudžiavo savo tarnybine padėtimi, siekdamas turtinės naudos, bet ir apgaule įgijo svetimą turtą.
Be to, panašią dokumentų klastojimo „operaciją“ policijos viršininkas buvo atlikęs dar 2012 m. rugpjūčio mėn., kai įkalbėjo moterį, kuri automobilį vairavo neblaivi, taip pat vietoj tariamo mokesčio už automobilio laikymą automobilio atsisakyti.
Policijos viršininkas suklastojo oficialų policijos dokumentą – saugomų transporto priemonių žurnalą, jame melagingai įrašydamas, kad automobilis grąžintas. Skirtumas tik toks, kad šios transporto priemonės policijos viršininkas į savo kiemą neparsigabeno, o ją toliau neteisėtai laikė Rietavo policijos komisariato teritorijoje.
„Tokiais savo veiksmais atsakingas pareigas einantis pareigūnas, veikdamas priešingai tarnybos interesams, pažeidė pagrindinius valstybės tarnybos principus, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą ir pakenkė Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos prestižui“, – pareigūno padarytų nusikalstamų veikų esmę pakomentavo ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Romas Jasevičius.
Kaltinamajam skirta procesinė prievartos priemonė – laikinas nušalinimas nuo pareigų.
Už piktnaudžiavimą tarnyba, siekiant turtinės ar kitokios naudos, gresia laisvės atėmimo bausmė iki 7 metų.