Dėl avarijos, kurią buvęs „Teleloto“ vedėjas 2014-ųjų vasarą Vilniuje sukėlė būdamas visiškai girtas, vairuotojui grėsė mažiausiai 3 metų laisvės atėmimas. Prokuroras teisme yra pasiūlęs skirti J.Radzevičiui 4 metų laisvės atėmimą, bet paragino teisėją iškart atidėti bausmės vykdymą dvejiems metams.
Tuo tarpu kaltinamojo advokatas siūlė apskritai atleisti atgailaujantį vairuotoją nuo baudžiamosios atsakomybės pagal jo brolio Vytaro Radzevičiaus laidavimą. Už žuvusiojo laidotuves J.Radzevičius sumokėjęs, o jokių moralinių kompensacijų artimieji nepaprašė.
Bylą išnagrinėjęs teisėjas Mindaugas Striaukas pritarė, kad realaus laisvės atėmimo galima ir neskirti.
Pripažinęs J.Radzevičių kaltu dėl avarijos, per kurią žuvo žmogus, teismas įpareigojo vairuotoją nuo šiol naktimis (nuo 00.00 iki 6.00 val.) būti namuose, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Be to, trejus metus J.Radzevičius negalės vairuoti. Dar keli teismo apribojimai – jis negali be prižiūrinčios institucijos žinios keisti gyvenamosios vietos bei ilgesniam laikui iš jos išvykti.
Teismas įvertino tai, kad buvęs „Teleloto“ vedėjas anksčiau baustas už KET pažeidimus, tačiau neteistas, dirbantis, vedęs, augina penkis vaikus, dalyvauja labdaros renginiuose.
Teisėjas M.Striaukas minėjo, kad formaliai kaltinamasis šioje byloje atitiko visas įstatyme numatytas sąlygas, kad jam būtų taikomas atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Tačiau visuomenės interesai – aukščiau. Teisėjas pabrėžė, kad avariją vairuotojas padarė būdamas visiškai girtas, o jos pasekmės – neatstatomos. Tokiu atveju atleidus J.Radzevičių nuo bausmės, teismo požiūriu, liktų neįgyvendinti teisingumo, naujų nusikaltimų prevencijos, saugaus eismo užtikrinimo principai.
Tuo tarpu teismui svarstant apie galimybę atidėti J.Radzevičiui paskirtos bausmės atidėjimą, teisiamojo padėtis buvo kur kas geresnė.
„Iki tol Jonas Radzevičius turėjo socialiai vertinamą moralinį veidą“, – pabrėžė teisėjas.
Teismas įvertino tai, kad buvęs „Teleloto“ vedėjas anksčiau baustas už KET pažeidimus, tačiau neteistas, dirbantis, vedęs, augina penkis vaikus, dalyvauja labdaros renginiuose.
Be to, teismas šioje byloje nustatė dvi kaltinamojo atsakomybę lengvinančias aplinkybes. Pirma, jis prisipažino nusikaltęs ir nuoširdžiai gailėjosi. Antra – susitaikė su nukentėjusiaisiais ir savanoriškai atlygino jiems turtinę žalą.
Išklausęs jam paskelbtą verdiktą, J.Radzevičius liko ramus, o į žurnalistų klausimus atsakinėjo itin santūriai, skubėdamas kuo greičiau palikti teismo rūmus. Nuteistasis prašė jo neklausinėti, ar jis patenkintas tokia proceso baigtimi. Nes esmė šioje byloje yra ne jo reikalai, o žuvusiojo ir nukentėjusiųjų.
Šiandienis Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis dar neįsiteisėjo, per 20 dienų jis gali būti apskųstas. Teikti apeliacijas Vilniaus apygardos teismui turi teisę tiek prokuroras, tiek nukentėjusieji, tiek pats nuteistasis. Penktadienį po posėdžio nuteistojo advokatas žurnalistams prasitarė, kad bent teoriškai tokią galimybę su savuoju klientu tikriausiai apsvarstys.