„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Po naktinės Panevėžio aplinkosaugininkų pasalos – dideli nuostoliai brakonieriams

Per reidą Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė pasalą. Rezultatas – sulaikyti du brakonieriai, iš jų paimta daugiau nei pusė kilometro tinklų, irklinė valtis ir sugautos žuvys – karšiai, lynai ir ešeriai.
Brakonierių laimikis
Asociatyvi iliustracija / Aplinkos ministerijos nuotr.

Naktinę pasalą Panevėžio aplinkosaugininkai nusprendė surengti gavę informacijos, kad Rokiškio rajone Salinio ežere galimai vykdoma neteisėta žvejyba tinklais. Nors oras buvo atšiaurus, ryte pareigūnai sulaukė žvejų – kaip vėliau paaiškėjo, jie atvyko išsitraukti iš vakaro pastatytų tinklų, praneša AAD.

Beje, žvejų įžūlumas nustebino ir visko mačiusius pareigūnus. Išsitraukę visus šešis pastatytus tinklus ir irkline valtimi plaukdami kranto link, asmenys pagautas žuvis išpynė ir pusę tinklų vėl pastatė ežere.

Grįžę į krantą vyrai buvo sulaikyti su draudžiamais pažeidimo padarymo įrankiais ir priemonėmis ir neteisėtai sugautomis žuvimis. Iš pradžių jie neigė vėl palikę ežere tris tinklus, bet supratę, kad pareigūnai visą laiką juos stebėjo ir užfiksavo veiksmus, prisipažino ir, nuplaukę drauge su pareigūnais, likusius tinklus ištraukė.

Vėliau pažeidėjai aiškino, kad laimikis buvo negausus, todėl jie nusprendė iš naujo pastatyti tinklus tikėdamiesi gausesnio laimikio. Per neteisėtą žvejybą asmenys sugavo du karšius, tris lynus ir kilogramą ešerių.

Už šį pažeidimą asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su minėtų pažeidimo padarymo įrankių ir valties konfiskavimu. Taip pat apskaičiuota aplinkai padaryta žala – 515 eurų.

Pareigūnus džiugina tai, kad pažeidėjai pripažino savo kaltę ir geranoriškai tą pačią dieną atlygino gamtai padarytą žalą. Kartu jie pripažino, kad už tokią pinigų sumą galėjo įsigyti gerokai daugiau žuvies nei buvo sugavę.

Apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus Aplinkos apsaugos departamentas prašo pranešti telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 2732995.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs