V.Bandzevičius ir T.Vaidotas anksčiau teisti, teistumai išnykę, Antanas Baltrušaitis anksčiau neteistas. Visi yra Raseinių rajono gyventojai, rašoma Šiaulių apygardos teismo pranešime.
Nustatyta, kad V.Bandzevičius savo namuose, esančiuose Ariogaloje, laikė 3,695 g psichotropinės medžiagos – metamfetamino, kurią slėpė rūsyje, ir labai didelį kiekį – 146,638 g metamfetamino, šiuos narkotikus slėpė savo bendradarbio, kaltinamojo A.Baltrušaičio dukteriai priklausančiame garaže, taip pat esančiame Ariogaloje.
Užpraeitų metų gruodžio 17 dieną, apie 13.00 valandą iš savo namuose laikomų narkotikų paėmė dalį – 0,354 g metamfetamino ir savo automobiliu nuvažiavo į Raseinių rajone esantį Gėluvos mišką. Čia, kelkraštyje jis susitiko su T.Vaidotą, kuriam ir perdavė minėtą kiekį narkotikų.
Tą pačią dieną, apie 15.00 valandą T.Vaidoto vairuojamas sunkvežimis buvo sulaikytas policijos pareigūnų, apžiūrint automobilį 0,345 g metamfetamino buvo aptikti.
Neilgai trukus buvo sulaikytas ir V.Bandzevičius, policijos pareigūnai per kratas jo bute ir bendradarbio dukters garaže rado ir paėmė ten paslėptus narkotikus. Atliekant kratas minėtame garaže buvo aptikta ir pramoninės gamybos įvairaus kalibro šovinių, nedidelis kiekis bedūmio parako.
Paaiškėjo, kad be leidimo laikomi šoviniai ir parakas priklauso A.Baltrušaičiui. Vyrui buvo pateikti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis. Vėliau jis teisinosi, kad visa tai prieš kurį laiką jam buvo tiesiog atidavęs vienas medžiotojas. Kaltinamieji buvo susekti pareigūnams turint operatyvios informacijos ir naudojant kriminalinės žvalgybos priemones.
Per ikiteisminį tyrimą V.Bandzevičius kaltės nepripažino ir parodymų nedavė. T.Vaidotas pripažino, kad savo sunkvežimyje laikė metamfetaminą, tačiau kategoriškai neigė, jog narkotikus įsigijo iš V.Bandzevičiaus. Savo kaltę vyrai pripažino tik teisme ir davė parodymus.
Šioje byloje valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras per baigiamąsias kalbas sakė, jog tik pradėjus prokurorui garsinti protokolus, prispirtas duomenų, V.Bandzevičius kaltę pripažino.
Prokuroras teigė manantis, jog toks kaltinamojo prisipažinimas neparodo asmens nuoširdumo. Valstybės kaltintojas teismo prašė jam paskirti bausmę – laisvės atėmimą 10 metų 6 mėnesiams.
Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad nusikaltimas yra įrodytas kaltinamųjų, liudytojų parodymais, kita byloje esančia medžiaga. Kaltinamųjų prisipažinimą teismas pripažino jų atsakomybę lengvinančia aplinkybe.
Teismas pažymėjo, kadangi ikiteisminio tyrimo metu V.Bandzevičius pasinaudojo savo konstitucine teise neduoti parodymų dėl jam inkriminuotos nusikalstamos veikos, o bylą nagrinėjant teisme visiškai prisipažino padaręs šią nusikalstamą veiką, davė išsamius parodymus teisme, nėra pagrindo konstatuoti, kad kaltinamojo prisipažinimas padarius nusikalstamą veiką, negali būti laikomas nuoširdžiu.
Konstatuojant, kad kaltinamasis V.Bandzevičius visiškai prisipažino padaręs jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, svarbu ir tai, kad teisiamojo posėdžio metu jis pirmas iš visų kaltinamųjų davė parodymus ir nurodė, kad perdavė kaltinime nurodytą psichotropinę medžiagą kaltinamajam T.Vaidotui, taip pat pripažino, kad kaltinime nurodyta psichotropine medžiaga disponavo, turėdamas tikslą ją platinti – pasidalinti su draugais.
Teismas pabrėžė, jog tokie kaltinamojo parodymai svariai prisidėjo prie tinkamo bylos išnagrinėjimo, kadangi ikiteisminio tyrimo metu nebuvo surinkta neginčijamų įrodymų, kad šis kaltinamasis dalį narkotikų (0,354 g) neteisėtai laikytos psichotropinės medžiagos (metamfetamino) perdavė kaltinamajam T.Vaidotui.
Teismas V.Bandzevičių pripažino kaltu ir skyrė jam bausmę – laisvės atėmimą 6 metams. T.Vaidotui už padarytą nusikalstamą veiką teismas skyrė bausmę – 50 MGL (2500 eurų) dydžio baudą, kurią jis turės sumokėti per 10 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
A.Baltrušaitį, padariusį jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir baudžiamąją bylą jo atžvilgiu nutraukė. Jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 6 MGL (300 eurų) dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant ją sumokėti per 3 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.