Policija dėl didelę mokslinę, istorinę bei kultūrinę reikšmę turinčios vertybės vagystės pradėjo ikiteisminį tyrimą balandžio 28 d., gavusi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Šiaulių teritorinio padalinio pareiškimą dėl lentpjūvės įrangos vagystės iš šio valstybės saugomo objekto.
Inventorizacijos metu buvo nustatyta, kad dingo senovinė lentpjūvės technologinė įranga, pagaminta Rygoje dar carinės Rusijos laikais. Nuo gaterio buvo nusukti mazgai ir detalės, pavogtas metalinis lentų traukimo vežimėlis, išmontuoti ir pavogti pjovimo cecho dviejų linijų bėgiai.
XIX amžiaus pabaigoje pastatytą lentpjūvę ir kitus dvaro sodybos pastatus, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, susigrąžino jų paveldėtojai – grafų Zubovų palikuonys. Ilgą laiką nuomota lentpjūvė veiklą vykdė iki praėjusių metų.
Pagal LR baudžiamąjį kodeksą didelės istorinės, mokslinės ar kultūrinės reikšmės turto vagystė, nepriklausomai nuo jo rinkos vertės, priskiriama sunkių nusikaltimų kategorijai.
Šį nusikaltimą tirti ėmėsi Šiaulių AVPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba. Pareigūnai po kruopelytę rinko informaciją, bendraudami su Bubių miestelio gyventojais, ieškodami reikšmingos tyrimui informacijos, taikė ir kriminalinės žvalgybos informacijos rinkimo būdus.
Sulaikytasis prisipažino, kad, įsibrovęs į lentpjūvę, per keletą kartų išnešė ten rastas metalines įrangos detales ir sukrovė į netoliese esantį griovį.
Kriminalistus pasiekė informacija, kad šią vagystę įvykdė 41 metų Bubių gyventojas. Sulaikytasis prisipažino, kad, įsibrovęs į lentpjūvę, per keletą kartų išnešė ten rastas metalines įrangos detales ir sukrovė į netoliese esantį griovį.
Po to į pagalbą jis pasikvietė 48 metų pažįstamą vyrą, kurio automobiliu šias metalinės detales atvežė į savo kiemą ir supjaustė.
Supjaustytas metalas buvo priduotas į vieną Šiaulių miesto metalo supirktuvę. Abiems įtariamiesiems dėl vagystės pareikšti įtarimai. Už šį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas numato iki aštuonerių metų nelaisvės.