Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

​Policija įspėja: telefoniniai sukčiai pradėjo naudoti naują apgavystės būdą

Internete radę paskolų ieškančių asmenų telefonų numerius paskambina, aferistai prisistato realiai veikiančių įmonių (pavyzdžiui, nekilnojamojo turto agentūros, paskolų refinansavimo įmonės ir pan.) darbuotojais ir pasiūlo paskolą labai palankiomis sąlygomis.
Sudaryti piniginius sandėrius telefonu ne visada saugu.
Asociatyvinė iliustracija: sudaryti piniginius sandėrius telefonu ne visada saugu.

Sudomintam „klientui“ sukčiai praneša, kad prieš gaunant paskolą reikia į jų nurodytas fizinių asmenų sąskaitas pervesti „notarinį mokestį“, vėliau – „paskolos draudimo mokestį“, po to – „dokumentų įforminimo mokestį“. Visų šių įmokų suma paprastai siekia 1200-1500 Lt.

Pervesti pinigai akimirksniu išgryninami ir perduodami sukčių bendrininkams. Pažymėtina, kad nuo sukčių dažniausiai nukenčia jau prasiskolinę žmonės, iš paskutiniųjų besistengiantys grąžinti skolas, savo sunkią  finansinę padėtį. 

Policija įspėja, kad tiek asmenys, leidžiantys sukčiams naudotis savo banko sąskaitomis, išgryninantys ir perduodantys pinigus kitiems, tiek tie, kuriems šie pinigai perduodami, padaro nusikaltimą, numatytą LR baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. (sukčiavimas, įvykdytas organizuotos asmenų grupės) ir yra traukiami baudžiamojon atsakomybėn.

Už šią neteisėtą veiką numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų. Be to, teks atlyginti nukentėjusiems asmenims padarytą turtinę žalą. Lengvo pelno mėgėjams patartina susimąstyti ar verta padėti sukčiams, už pagalbą gaunant nuo 30 iki 200 Lt (priklausomai nuo pervestos į sąskaitą sumos dydžio), o pinigų stokojantiems vertėtų neprarasti sveiko proto net ir per išgyvenamą sunkmetį, patariama Vilniaus apskrities VPK atstovų trečiadienį paviešintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos