„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Policija: naudojantis „Facebook“ negalima niekuo pasitikėti

„Facebook" – socialinis tinklapis, kuriuo pastaruoju metu naudojasi nemaža dalis Lietuvos gyventojų. Naudodamiesi šia svetaine, vartotojai mato tik savo pažįstamų žmonių skelbiamą informaciją, todėl mano, jog gali drąsiai ja pasitikėti. Deja, kartais gali ir suklysti, praneša policija.
„Facebook“
„Facebook“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašoma Telšių apskrities VPK pranešime, vienas iš sukčių apgavystės būdų – prisidengus „Facebook" draugų vardu, siunčiamos žinutės su prašymu paskolinti tam tikrą sumą pinigų.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Užfiksuotas atvejis, kuomet moteris gavo žinutę į socialinį tinklapį „Facebook", jog jos draugei reikalinga finansinė pagalba.

Žinutėje buvo prašoma paskolinti atitinkamą sumą pinigų, kuriuos reikia pervesti į kito asmens banko sąskaitą. Moteris sutiko paskolinti draugei pinigus ir pervedė juos į nurodytą sąskaitą. Tik vėliau susisiekusi su drauge, suprato, jog buvo apgauta.

Pagrindinis apsisaugojimo nuo „Facebook" sukčių atakų būdas – nepasitikėti niekuo. Policija pataria atsargiai vertinti įvairias siūlomas paslaugas, prašymus. O ypatingai atsargiai reikėtų vertinti gautas žinutes, reikalaujančias pateikti slaptažodžius ar asmeninius duomenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs