Policijos departamento pranešime rašoma, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaudami su Panevėžio apskrities VPK organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnais bei Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentu, įvertinus informacijos realumą bei kitus gautus faktinius duomenis, nustačius nusikalstamos veikos požymius, pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Stebint ir analizuojant bei vertinant kriminogeninius procesus Lietuvoje, buvo gauta informacija apie Panevėžio regione galimai rengiamą padaryti labai sunkų nusikaltimą – nužudymą dėl savanaudiškų paskatų.
Ikiteisminio tyrimo metu įtariamųjų ir kitų asmenų gyvenamosiose vietose Panevėžio ir Vilniaus miestuose buvo atliktos kratos, sulaikyti trys asmenys, kurie policijos duomenimis priskiriami prie veikiančių organizuotų nusikalstamų grupuočių. Teismas vertindamas ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, sulaikytiems asmenims skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.
Pastaruoju metu vertinama visa gauta informacija apie asmenis, priskiriamus prie Panevėžio regione susikūrusių grupuočių, jų tarpusavio santykius (konfliktus), fiksuojamus įvykius apskrityje. Tokiu būdu buvo organizuojamos visos galimos policinės, prevencinio pobūdžio priemonės šioje apskrityje.
Dar vasario 13 d. viešoje erdvėje pasklidus informacijai, kad sulaikyti trys „šmikinių“ gaujos nariai, planavę nužudyti „čiapinių“ vadeivą, policijos pareigūnai 15min.lt patvirtino, kad vyksta tyrimas, tačiau ne viskas, kas buvo skelbiama viešai, buvo tiesa. Prokurorai tąkart tvirtino, kad per anksti pasklidusi informacija gali pakenkti tyrimui.
Viešai buvo skelbma, kad policija sulaikė, o teismas leido suimti Egidijų Ališauską, Igorį Adžijevą ir Kęstotį Arbočių. „Šmikinių“ auka esą turėjo tapti Rolandas Čiapas.
Policijos departamento penktadienį išplatintame pranešime rašoma,kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo nuostatomis penkiems asmenims ketvirtadienį buvo pritaikytos organizuoto nusikalstamumo prevencinių poveikio priemonės.
Dėl susidariusios situacijos vertinimo, tinkamo reagavimo į vykstančius kriminogeninius procesus policijos vadovybė pakvietė atvykti Panevėžio apskrities VPK vadovus.
Policija primena, kad vienas svarbiausių Lietuvos kriminalinės policijos biuro uždavinių yra labai sunkių ir sunkių nusikaltimų, taip pat nusikalstamų veikų, sukeliančių platų atgarsį ar darančių didelę žalą valstybei bei asmenims, taip pat organizuotų nusikalstamų grupuočių, susivienijimų ir jų narių daromų ir padarytų nusikalstamų veikų užkardymas, atskleidimas ir tyrimas.