Kaip informuoja Kauno apylinkės teismas, kovo 28 dieną vykusio teisiamojo posėdžio metu vėl nebuvo įmanoma pradėti bylos nagrinėti iš esmės, nes apie procesą nepavyksta tinkamai informuoti nukentėjusiojo Egidijaus Smailio. 7 kartus anksčiau teistas, žmogžudystės bylose figūravęs Smauglių gaujos vadeiva ignoruoja teisminį procesą.
Remiantis tarnybiniu policijos pareigūnų pranešimu, į jo, pripažinto nukentėjusiuoju byloje, gyvenamąją vietą buvo vykta tris kartus, E.Smailys buvo matomas pro langą, tačiau nesutiko priimti šaukimo.
Atvesdins prievarta
Prokurorė Gabija Večerinskienė, atsižvelgdama į tai, kad asmuo akivaizdžiai vengia priimti šaukimus, siūlė pradėti nagrinėti bylą iš esmės.
Tam prieštaravo visi septyni kaltinamieji ir jų gynėjai. Jų nuomone, šioje byloje be nukentėjusiųjų apklausų niekaip nebus apsieita.
„Teisėjos teigimu, prokurorės išdėstytos aplinkybės, pareigūnų tarnybinis pranešimas ir aplinkybės, kad pas asmenį buvo vykta tris kartus, tačiau jis durų neatidarė, o teismo siunčiami šaukimai grįžta neįteikti, duoda pagrindą manyti, kad asmuo tyčia vengia priimti teismo šaukimus ir atvykti į teismą.
Dėl visų šių aplinkybių visumos, siekiant užtikrinti operatyvų ir netrukdomą procesą, teisėja nutarė į kitą teisiamąjį posėdį nukentėjusįjį atvesdinti“, – 15min teigė Kauno apylinkės teismo atstovė spaudai Tautvilė Merkevičiūtė.
Kitas teisiamasis posėdis šioje byloje numatytas balandžio 4 dieną.
Nors nusikaltimas buvo trumpas, jo aplinkybės, rodos, aiškios, bylos nagrinėjimo metu ant teisėjos stalo – dešimtys tomų medžiagos. Posėdžių sekretorei ją tenka vežioti specialiu vežimėliu.
Šokiravęs išpuolis
2023 metų rugpjūtį, dienos metu, Kauno apskrities policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad vienoje restorano lauko erdvėje Laisvės alėjoje kaukėtų vyrų grupė užpuolė prie staliuko sėdėjusius keturis vyrus ir moterį.
Užpuolikai kumščiais, metaliniais strypais, kastetais, peiliais ir kitais daiktais panaudojo prieš restorano lankytojus fizinį smurtą ir sutrikdė viešąją tvarką.
Įvykus susirėmimui, skraidė restorano inventorius, ant grindinio liejosi kraujas. Vienas iš kaukėtųjų, liudininkų teigimu, suriko: „Aš vis tiek tave užmušiu.“
Trys nukentėjusieji – gimę 1973, 1980 ir 1997 m. – galiausiai atsidūrė ligoninėje. Po medikų apžiūros jie paleisti gydytis ambulatoriškai. Kaip patvirtino teisėsauga, vienas iš nukentėjusiųjų – su nusikalstamu pasauliu sietinas 1980 metais gimęs Rytis Sadauskas.
Gydymo įstaigoje tuomet taip pat atsidūrė užpuolikų smūgių neišvengęs E.Smailys, Agurkinių gaujos šulo Sauliaus Velečkos-Agurko artimas draugas.
Nukentėjusiuoju byloje pripažintas ir su „Agurkinių“ nusikalstamu susivienijimu siejamas Tadas Petrošius.
Kaip dar išpuolio dieną teigė Kauno apskrities VPK viršininko pavaduotojas Darius Pliavga, įvykis susijęs su nusikalstamų grupuočių santykių aiškinimusi, pašaliniai asmenys, buvę kavinėje, nenukentėjo.
Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, galimas išpuolio motyvas – tokiu būdu bandyta pagąsdinti, kad „štai, mes į nieką nekreipiame dėmesio: kad tai vieša vieta, centras, tarp žmonių“.
6 suimti greitai, 7 – vėliau
Tyrimo duomenimis, bendrininkų grupėje veikė devyni vyrai, po išpuolio šeši iš jų buvo suimti. Visi jie – kauniečiai.
Du įtariamieji sulaikyti vykstantys automobiliu Alytuje, kiti du aptikti Molėtų rajone, miškingoje vietovėje prie tvenkinio. Jie policijos pareigūnams nesipriešino.
Rasti ir nusikaltimo įrankiai – peilis bei metalinis strypas. Sulaikytas vienas automobilis, dalyvavęs nusikalstamoje veikoje.
Netrukus pats policijai prisistatė ir septintasis įtariamasis – Rokas Sipavičius. Vasario 26-ąją jo byla prijungta prie pagrindinės, dar dviejų įtariamųjų yra ieškoma iki šiol. Dėl jų nusikalstamų veikų ikiteisminiai tyrimai buvo atskirti.
Be R.Sipavičiaus kaltinimų išpuoliu sulaukė Juozas Minkevičius, Lukas Ščerbinskas, Tadas Mučinskas, Karolis Kavaliauskas, Edgaras Rezajevas ir Vitalijus Zakrževskis.
Visi kaltinamieji šiuo metu jau džiaugiasi laisve. Pastarieji trys iš suėmimo buvo paleisti vasario 29 dieną. R.Sipavičiui, L.Ščerbinskui ir J.Minkevičiui skirta intensyvi priežiūra 6 mėnesių laikotarpiui, 5000 eurų užstatai ir dokumentų paėmimai.
Pasak pareigūnų, šie kaltinamieji yra gerai žinomi nusikalstamame pasaulyje, teisti dešimtis kartų, taip pat ir už nužudymus bei plėšimus. Jų amžius svyruoja nuo 30-ties iki 50-ties metų. Su teisėsauga dėl įvykio Laisvės alėjoje jie ikiteisminio tyrimo metu nebendradarbiavo.
Bylai atsidūrus teisme, dalis jų neigė savo kaltę, kiti pozicijos dėl kaltės neišreiškė. Savo parodymus jie tikino duosią po visų kitų dalyvių apklausų.
Pasak prokurorės, iš esmės nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, dalis dėl kaltės nepasisako.