Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) atstovai reagavo į kritiką 15min.lt publikacijoje, kurioje pasakota apie Kauno rajono soduose apvogtą šeimą. Vagį bandęs vytis Donatas spėjo nufotografuoti įtariamųjų „Audi“ valstybinį numerį, tačiau nusivylė policijos norais ir galimybėmis tučtuojau imtis nusikaltimo tyrimo.
Nesitikėjau, kad į Pakaunės sodus atšuoliuos keturkojis pareigūnas Reksas ir iškart užuos pėdsaką, bet tas policininkų atsipalaidavimas glumino.
„Visi pareigūnai, atsižvelgiant į kriminogeninę situaciją, pagal priemonių planus, sudarytus išankstinius grafikus, dirba ne tik nustatytomis darbo valandomis, bet ir po jų bei savaitgaliais. Pabrėžiame, kad Kauno apskrities VPK Patrulių rinktinės, Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos, Kauno apskr. VPK Kriminalistinių tyrimų valdybos Nusikalstamų veikų registravimo skyriaus pareigūnai dirba 24 val. per parą.
Minėto įvykio atveju į iškvietimą išvyko Kauno apskrities VPK Kriminalistinių tyrimų valdybos Nusikalstamų veikų registravimo skyriaus pareigūnai, kurie atliko pirminius būtinus procesinius veiksmus. Tolimesniam tyrimui medžiaga atiduota Kauno apskrities VPK Kauno rajono policijos komisariato pareigūnams, kurie nedelsdami toliau tęsė tyrimą. Nustatyta automobilio savininkė ir galimas jos naudotojas, vyksta įtariamųjų paieška, atliekami kiti procesiniai veiksmai“, – rašoma Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistės Odetos Tumelytės antradienį 15min.lt atsiųstame komentare.
Tuo, kad tyrimas įsibėga, įsitikino ir pats Donatas. „Pareigūnai mane susirado iš pat ryto. Rytoj važiuoju į apklausą“, – antradienį minėjo Kauno rajone nukentėjęs sodininkas.
Donatas anksčiau svarstė, kad pareigūnai pagal numerius galėjo iškart patikrinti, kam priklauso „Audi“ automobilis. „Tačiau kitą dieną paskambinęs į Kauno apskrities policiją išgirdau, kad kol kas tyrimas nevyksta, nes Kauno rajono komisariato pareigūnai savaitgaliais poilsiauja, medžiaga kažkam bus perduota tik pirmadienį. Vadinasi, nusikaltėliai turi daugiau nei pakankamai laiko savo grobį išparduoti. Nesuprantu, kaip šitaip gali būti“, – sakė apvogtasis.
Jis prisipažino, kad pasijuto paliktas teisėsaugos likimo valiai – ir būtent dėl to labiausiai apmaudu. Juk techninės galimybės šiandien – didžiulės. Kad ir paprasčiausias metodas – telefono IMEI kodas, pagal kurį jo galima ieškoti; mobiliojo telefono operatorius, Donato žodžiais, sako, jog egzistuoja 30–40 proc. tikimybė, jog jį galima aptikti. Ką jau kalbėti apie tai, kad žinomas automobilio, kuriuo važiavo nusikaltėliai, markė ir numeris.
Donatas sako, kad labiausiai baiminasi galimu piktnaudžiavimu mobiliajame telefone esančiais duomenimis ar dokumentais. Nes kas gali garantuoti, kad jo vardu nusikaltėliai, pavyzdžiui, neprisirinks greitųjų kreditų? Ir apskritai, maža ką galima sugalvoti, net užblokavus korteles. „Nesitikėjau, kad į Pakaunės sodus atšuoliuos keturkojis pareigūnas Reksas ir iškart užuos pėdsaką, bet tas policininkų atsipalaidavimas glumino, – sakė apvogtasis. – O ypač kai prisimenu, kai name buvo mano žmona ir vaikai. Skaitant gal nusikaltimas skamba ne kaip itin rimtas, bet taip neatrodo, kai vagystės auka tampi pats. Ir aiškiai esi paliekamas vienas dorotis su jos padariniais.“