Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Policijos įspėjimas dirbantiems iš namų: vienas mygtuko paspaudimas gali būti nuostolingas

Klaipėdos policija įspėja – per karantiną sukčiavimų elektroninėje erdvėje gali daugėti.
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija / Policijos nuotr.

Per karantiną daugelis esame priversti būti namuose, todėl itin daug laiko praleidžiame elektroninėje erdvėje – dirbame nuotoliniu būdu, perkame įvairias prekes ir paslaugas, bendraujame socialiniuose tinkluose. Klaipėdos policijos pareigūnai primena, kad tokioje situacijoje būtina išlikti ypač budriems ir elgtis itin apdairiai ir saugiai – sukčiavimų elektroninėje erdvėje gali daugėti, o sukčių spendžiami spąstai gali atrodyti labai įtikinamai.

Į Klaipėdos miesto pareigūnus šią savaitę kreipėsi 1967 m. gimęs vyras, kuris pranešė, kad būdamas namuose mobiliuoju telefonu gavo SMS žinutę, kurios tariamu siuntėju nurodytas bankas, kuriame iš tiesų yra jo sąskaita.

Nuspaudęs žinutėje atsiųstą nuorodą, klaipėdietis iškart gavo kitą pranešimą – kad iš jo sąskaitos nuskaičiuoti 910 eurų.

Nuspaudęs žinutėje atsiųstą nuorodą, vyras iškart gavo kitą, tikro banko pranešimą – kad iš jo sąskaitos nuskaičiuoti 910 eurų.

Tyrimą pradėję policijos pareigūnai sako, kad tai – gana dažnai pasitaikantis sukčiavimo elektroninėje erdvėje būdas. Gavus tokių ar panašių SMS pranešimų, elektroninių laiškų, patariama nepasiduoti emocijoms – neskubėti spausti atsiųstų nuorodų.

Bus daug patikimiau ir saugiau, jei prie banko svetainės prisijungsite jums įprastu būdu, o ne per atsiųstas nuorodas, nes vienas neatsargus mygtuko paspaudimas gali pridaryti labai daug žalos.

Policijos pareigūnai pataria labai kritiškai vertinti ir gaunamus pasiūlymus, pavyzdžiui, pelningai investuoti ar pernelyg palankiomis sąlygomis įsigyti „fantastiškų“ prekių – tai irgi gali būti sukčių spendžiami spąstai.

Labai daug informacijos sukčiai susirenka socialiniuose tinkluose, todėl policijos pareigūnai primygtinai rekomenduoja gerai pagalvoti prieš dalijantis bet kokia informacija apie save, artimuosius, draugus, darbovietę ir panašiai.

Būkite budrūs, atidūs ir jūs bei jūsų turtas bus saugūs.

Beje, kovo gale 15min jau skelbė, kad koronavirusas net 5 kartus išaugino kibernetinio sukčiavimo atvejų dažnumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?