Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Policijos pareigūnais apsimetę nusikaltėliai išviliojo iš moters 4 tūkst. eurų

Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose paskelbtas nuosprendis Michailui Koreniukui, kuris apsimetęs policijos pareigūnu, atėjo į moters namus ir paėmė tariamai netikrus pinigus – 4 060 Eur.
Telefoninis sukčius
Asociatyvi iliustracija: telefoninis sukčius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Keturiolika kartų teistam kaltinamajam teismas skyrė laisvės atėmimą 1 m. 4 mėn.

M.Koreniukas nukentėjusiajai turės sumokėti 4 060 Eur.

„Kaltinamasis, veikdamas bendrininkų grupėje su nenustatytu asmeniu, apgaule įgijo iš nukentėjusiosios 4 060 Eur. Nukentėjusiajai buvo pateikta melaginga informacija apie tariamai netikrus pinigus. Ji buvo suklaidinta skambinusiojo ir atėjusio paimti pinigų kaltinamojo“, – sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų teisėja Vijoleta Kurtkienė.

Anot teisėjos, nusikalstama veika įvykdyta suderinus kaltinamojo ir nenustatyto asmens veiksmus. Pastarajam paskambinus nukentėjusiajai ir prisistačius Šiaulių policijos viršininku, melagingai pranešus apie nukentėjusiosios tariamai turimus netikrus pinigus, o M. Koreniukui atvykus pas nukentėjusiąją į namus, prisistačius policijos pareigūnu, ir paėmus pinigus tariamai patikrinti.

Nuteistojo bendrininkas paskambino nukentėjusiajai ir prisistatė Šiaulių policijos viršininku.

Apgauta moteris savanoriškai pateikė kaltinamajam savo turtą – grynuosius pinigus, pasakojama Šiaulių apylinkės teismo ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Kaltinamasis per teisiamąjį posėdį savo kaltę pripažino visiškai. Jis nurodė, kad paskambino žmogus ir paprašė nuvažiuoti į kitą miestą paimti pinigus. Mano, kad skambino pažįstamas iš kalėjimo, su kuriuo kartu „sėdėjo“. Sutiko dalyvauti nusikaltime, nes jam reikėjo pinigų.

Nuketėjusioji nurodė, kad 2023 m. rugsėjo 23 d. apie 11 val., jai į laidinį telefoną paskambinęs vyras prisistatė policijos darbuotoju ir pasakė, kad ji atsiskaitė už sunaudotą elektros energiją netikrais pinigais. Vyras, prisistatęs policijos viršininku, jai pasakė, kad nuo 2015 m. visuose Lietuvos bankomatuose yra išduodami netikri pinigai. Vyras, išsiaiškinęs, kad moteris grynuosius pinigus laiko namuose, pasakė, kad pinigai gali būti netikri ir juos būtina patikrinti.

Skambinusysis jos klausinėjo, kokiomis kupiūromis ir kiek turi pinigų, ar moteris gyvena viena. Pranešė, kad ateis jo darbuotojas ir paims pinigus patikrinti. Atėjęs vyriškis parodė dokumentą su nuotrauka ant kurio buvo parašyta „policija“, nufotografavo kupiūras ir nieko nesakęs paėmė visus pinigus.

Nagrinėjant bylą taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, todėl kiti proceso dalyviai teisiamajame posėdyje nebuvo apklausiami. Kaltinamasis prisipažino ir gailėjosi, todėl bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Teismas konstatavo, kad nusikaltimas padarytas tiesiogine tyčia. M. Koreniuko atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir gailisi nusikaltęs. Jo atsakomybę sunkinančios aplinkybės – nusikalstamą veiką padarė veikdamas bendrininkų grupėje ir būdamas recidyvistas.

Minėtą nusikalstamą veiką padarė nepraėjus nei dviem mėnesiams po paleidimo iš laisvės atėmimo bausmės atlikimo vietos. Kaltinamasis baustas ir administracine tvarka, paskirtų baudų nemoka. Tai rodo, kad kaltinamasis išvadų nedaro, gyvenimo būdo nekeičia, toliau daro tyčines nusikalstamas veikas ir administracinius nusižengimus.

Nuosprendis per 20 d. nuo jo paskelbimo dienos, o suimtam kaltinamajam per 20 d. nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos, gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais