„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Policijos reidas: keliuose pilna kamikadzių – ne tik girti, bet ir „plikomis“ padangomis

Pirmąją gruodžio savaitę organizuotuose policijos reiduose buvo galima įsitikinti ne tik pareigūnų pasiryžimu sučiupti ir nubausti įžūlius eismo taisyklių pažeidėjus, bet ir vairuotojų neatsakingumu, kai ryžtamasi važiuoti ne tik išgėrus, bet ir „plikomis“ padangomis.
Neblaivus krovininio automobilio vairuotojas
Neblaivus krovininio automobilio vairuotojas

2015 metais Kaune ir apskrityje neblaivūs vairuotojai sukėlė 41 eismo įvykį, kurių metu buvo sužaloti žmonės. Dar 294 avarijos šiemet įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės, tačiau jose buvo apgadintos tik transporto priemonės.

„Palyginus su 2014-ųjų metų statistika, šiemet matome eismo įvykių pagausėjimą, tačiau rankų nuleisti neketiname, o ir toliau dirbsime vardan saugumo keliuose“, – sakė Kauno apskrities kelių policijos valdybos kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.

Todėl pareigūnai nedaro jokių išimčių ir stabdo ne vien lengvųjų automobilių vairuotojus, bet ir stambiagabarites transporto priemones. Tokia taktika greitai pasitvirtino, kai ankstų pirmadienio rytą vienam paskui kitą krovininių sunkvežimių vairuotojams alkotesteris parodė atitinkamai 0,15, 0,35 ir 1,00 promilės alkoholio kiekį kraujyje.

Pastarasis vairuotojas praras teisę vairuoti ir jau gali pradėti ieškotis kito darbo, o kitiems vairuotojams profesionalams bus skirta piniginė bauda, nes nuo šių metų krovininių automobilių vairuotojams už lengvą girtumą (nuo 0 iki 0,4 promilės) skiriama bauda, kaip ir taksi ar keleivinių transporto priemonių vairuotojams.

Kai paklausi, ar vartojote šiandien alkoholį, dažnai pirmiausia atsako neigiamai, bet alkotesteriui parodžius ką kitą, pradeda aiškinti, kad išgėrė kefyro ar suvalgė aštrios gumos.

Kol vienas vairuotojas skundėsi sugadinęs sau gyvenimą, kitas kalbėjo apie tai, kad reikėtų įsitaisyti alkotesterį namuose ir darbovietėje.

Absurdiški pažeidėjų pasiteisinimai ir reikalavimai

Tačiau ne visi pažeidėjai taip ramiai prisiėmė atsakomybę už vairavimą išgėrus ir anaiptol ne visi yra patenkinti policijos organizuojamais reidais. Tokia pasirodė automobilį „Nissan“ neblaivi vairavusi moteris.

Įtarimą pareigūnams ji sukėlė tada, kai bandė išsisukti nuo blaivumo patikrinimo ir į alkotesterį pūtė nepakankamai ilgai, nors pareigūnai kelis kartus pakartojo, kad tai reikia daryti bent 5 sekundes. Nepaisant to, vairuotoja dar ilgai bandė pareigūnų kantrybę vis sustodama, kai vos pradėdavo pūsti į alkotesterį.

Kol policijos pareigūnai kantriai laukė, kad alkotesteris suteiktų tikslios informacijos apie vairuotojos blaivumą, vairuotoja palūžo ir pradėjo aiškinti, kad į alkostesterį ji daugiau nebepūs, ir reikalavo, kad jos blaivumą tikrintų tik ligoninėje, pagal kraujo mėginį.

Šiemet matome eismo įvykių pagausėjimą, tačiau rankų nuleisti neketiname, o ir toliau dirbsime vardan saugumo keliuose.

Kai pareigūnai neblaiviai vairuotojai paaiškino, kad už atsisakymą tikrintis blaivumą jai bus prilygintas sunkus girtumo laipsnis, ji persigalvojo ir nusprendė kraują pasitikrinti jau po alkotesterio parodymų. Pareigūnų įtarimai pasitvirtino: vairuotojai buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis alkotesteriui parodžius 0,79 promilės.

Kelių policijos valdybos kelių patrulių kuopos 2-ojo būrio vadas Vaidas Aleknavičius pakomentavo atvejus, kai vairuotojai bando ginčyti alkotesterio parodymus ir prašo tikrinti jų kraują.

„Alkoholio kiekio kraujyje patikrinimas, imant kraujo mėginį, yra vairuotojo teisė. Jis turi per valandą nuvažiuoti ir priduoti kraują. Kai kurie vairuotojai sako, vežkite mane priduoti kraują, tačiau policija to daryti neprivalo“, – aiškino pareigūnas.

Atrodytų, kad alkotesterio parodymais netiki daugelis pažeidėjų, tačiau pareigūnas mano, kad tam pagrindo neturėtų būti, nes policijos naudojami alkotesteriai yra nauji ir nuolatos tikrinami, o jų paklaida tėra šimtosios promilės dalys.

„Kai paklausi, ar vartojote šiandien alkoholį, dažnai pirmiausia atsako neigiamai, bet alkotesteriui parodžius ką kitą, pradeda aiškinti, kad išgėrė kefyro ar suvalgė aštrios gumos“, – absurdiškus pasiteisinimų pavyzdžius vardijo pareigūnas.

Jis taip pat pasakojo, kad pasitaiko atvejų, kai pažeidėjai prašo antrą kartą pūsti į alkotesterį, tačiau policijos pareigūnai blaivumą tikrina būtent tada, kai yra padarytas pažeidimas, o ne tada, kai tai padaryti nusprendžia vairuotojas. Teismuose taip pat teikiama pirmenybė pažeidimo metu nustatytam alkoholio kiekiui, o ne kitems parodymams.

Padangų protektoriaus – nė žymės

Kiti vairuotojai piktnaudžiauja ne alkoholiu, o sausu ir šiltu žiemos pradžios oru, todėl važinėja užsidėję padangas, kurių protektoriaus gylis neatitinka reikalavimų. Žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei trys milimetrai, tačiau vairuotojai drįsta pasirodyti keliuose su „plikomis“ padangomis.

Pareigūnai sustabdė vairuotoją, kurios automobilio padangos buvo visiškai nusidėvėjusios, nors padangų protektoriaus raštas ir buvo žieminis. Policininkai buvo nustebę, kaip įmanoma su tokiomis padangomis vairuoti. „Nu, tai ką žinau, daug vairuoju, atrodo“, – aiškinosi vairuotoja, kol pareigūnas rankomis nuo automobilio valstybinio numerio lupo apie techninės apžiūros galiojimą liudijantį lipduką.

„Kai automobilių padangų protektoriaus gylis neatitinka reikalavimų, anuliuojama techninė automobilio apžiūra ir skiriama bauda nuo 28 iki 43 eurų, – aiškino Kauno apskrities kelių policijos 2-ojo patrulių kuopos būrio patrulis Edvardas Kazlauskas. – Šiai vairuotojai skiriame pusė baudos, nes neturėjo jokių nusižengimų per metus.“

Neilgai trukus, pareigūnai sustabdė ir kitą automobilį, kurio ratai buvo apauti žieminėmis padangomis.

Vienintelė problema buvo ta, kad patikrinus protektoriaus gylį, matuoklė parodė nulius. Šiam vairuotojui taip pat nedelsiant buvo anuliuota techninė apžiūra bei skirta atitinkama bauda.

2-ojo kelių patrulių kuopos būrio patrulis E.Kazlauskas negali suvokti, kaip žmonės su tokiomis padangomis ryžtasi važiuoti tokiu metų laiku ir oru: „Tokiais permainingais orais tik užsidėjęs žiemines padangas gali saugiai jaustis kelyje ir prisidėti prie saugumo kitų žmonių atžvilgiu. Kitaip vos palijus labai greitai pasijusi kaip ant ledo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs