To priežastis – pratybos, kurių tikslas buvo tobulinti Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Bendrojo pagalbos centro, Palangos gelbėtojų, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinio centro, Lietuvos kariuomenės Oro pajėgų, Greitosios medicininės pagalbos ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato bendrus veiksmus, atliekant gelbėjimo darbus Baltijos jūroje.
Pratybų metu imituota, jog Bendrosios pagalbos centras iš poilsiautojų, esančių ant Palangos tilto, gavo pranešimą, kad pramoginis laivas su žmonėmis atsitrenkė į maždaug 100 metrų nuo tilto galo esančius akmenis ir patyrė avariją bei po truputį pradeda skęsti. Bendrosios pagalbos centras informaciją perdavė atsakingoms tarnyboms, ir gelbėjimo operacija prasidėjo.
Ant jūros tilto operatyviai atvyko greitosios pagalbos medikai, policijos, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, o Palangos gelbėtojai, esantys arčiausiai įvykio vietos, su vandens motociklu nuskubėjo į įvykio vietą. Laive radę sunkiai sužeistą, sąmonę praradusį asmenį, jį transportavo prie Palangos tilto ir perdavė čia jau atvykusiems ugniagesiams gelbėtojams. Netrukus atgabenami dar du sužeistieji, iš kurių vienam yra lūžusi koja, o kitas skundžiasi nugaros skausmais. Nukentėjusieji perduodami medikų globon.
Įvykio vietoje buvo įkurtas Gelbėjimo darbų koordinavimo štabas, įvykio vietos žvalgybai naudotas bepilotis orlaivis (dronas).
Gelbėtojai išsiaiškino, kad nerastas dar vienas įgulos narys, kuris avarijos metu nuo smūgio iškrito iš pramoginio laivo ir srovių nešamas vis dar yra atviroje jūroje. Tačiau dėl blogo matomumo paplūdimio gelbėtojams jo surasti nepavyko, tad į pagalbą buvo iškviestas Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinio centro sraigtasparnis. Sraigtasparnio įgula, apskridusi teritoriją, pastebėjo vandenyje plūduriuojantį laivo įgulos narį, pakėlė jį nuo vandens ir saugiai transportavo link jūros tilto bei perdavė medikams.
Šių pratybų metu didžiausias dėmesys buvo skirtas patikrinti, kaip operatyviai tarnybos gali reaguoti į situaciją ir viena kitai teikti pagalbą, o esant būtinybei – pasikviesti į pagalbą karinių jūrų pajėgų sraigtasparnį. Pasibaigus gelbėjimo operacijai, pratybų dalyviai teigė esantys patenkinti rezultatu – tarnybos veikė operatyviai bei sklandžiai bendradarbiavo, teikdamos pagalbą viena kitai, tarnybų sąveika, tarpusavio ryšys ir koordinavimas yra geras.