Prieš teismą stos 17 sukčių, portaluose Autogidas.lt ir Autoplius.lt „pardavinėjusių“ automobilius

Organizuotų telefoninių sukčių grupuotės, kurių sąskaitoje iš viso 58 nusikalstamos veikos, laukia teismo. Į sukčių pinkles įkliūdavo potencialūs pirkėjai, kurie, neapžiūrėję automobilio, pervesdavo avansą.
Parduodamas „Volvo“ visureigis
Neva parduodamas „Volvo“ visureigis / Nuotrauka iš Autogidas.lt

2017 m. gegužės mėnesį Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnai pabaigė du ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo organizuotose grupėse. Šios dvi didelės apimties baudžiamosios bylos artimiausiu metu perduodamos teismui.

Viename ikiteisminiame tyrime buvo tiriamos 24 nusikalstamos veikos. Joje – 5 įtariamieji. 3 iš jų – Kybartų pataisos namų nuteistieji – yra Alytaus, Vilniaus ir Vilkaviškio gyventojai, ir 2 asmenys, gyvenantys Kauno mieste – subūrę organizuotą grupę. Šie asmenys įtariami skambinę telefonu ir išvilioję kitų žmonių elektroninės bankininkystės duomenis, melagingai jiems pranešę apie neva jų sąskaitose „šiuo metu atliekamus neteisėtus veiksmus“. Vėliau įtariamieji šių žmonių vardu registravosi įvairiose kredito įstaigose ir, žinoma, jų vardu galimai ėmė įvairaus dydžio kreditus.

Šios veikos kvalifikuojamos pagal LR BK 182 str. 2 d., 198-1 str. 1 d., 214 str. 1 d., 215 str. 1 d.

Kitame ikiteisminiame tyrime buvo tiriamos 34 nusikalstamos veikos. Jose – net 17 įtariamųjų iš visos Lietuvos teritorijos, subūrusių organizuotą grupę. Tai ir nuteistieji iš Marijampolės pataisos namų, ir laisvėje (įvairiose Lietuvos vietose) gyvenantys asmenys. Ši organizuota grupė internetiniuose portaluose (autogidas.lt ir autoplius.lt) „pardavinėdavo“ gerus automobilius už gana žemą kainą. Į sukčių pinkles įkliūdavo potencialūs pirkėjai, kurie, neapžiūrėję automobilio, pervesdavo avansą – nuo 200 iki 3 000 litų (2014 metais).

Bylos tyrimas užtruko keletą metų, kadangi ir įtariamųjų, ir nukentėjusiųjų ratas gana platus, pažymima Marijampolės apskrities VPK atstovų trečiadienį paviešintame pranešime.

Šios veikos kvalifikuojamos pagal LR BK 182 str. 1 d. (sukčiavimas), 300 str. 1 d. (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu). Organizuotų grupių nariai gali būti nuteisti iki 8-erių metų laisvės atėmimo bausme.

Naujienų portalas 15min per pastaruosius kelerius metus apie siaučiančius būtent tokios „specializacijos“ sukčius pasakojo daugybę sykių (žr. susijusius straipsnius).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai