Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prokurorų korupcijos byla: iš suėmimo paleistas advokatas Šarūnas Mickevičius

Pirmadienį iš suėmimo buvo paleistas prokurorų ir FNTT tyrėjo galimos korupcijos byloje įtariamas advokatas Šarūnas Mickevičius.
Prie teismo rūmų
Prie teismo rūmų / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kaip BNS pranešė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė, jam buvo skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Š. Mickevičius ir dar dešimt asmenų buvo sulaikyti sulaikyti gegužės 13 dieną ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo.

Gegužės 14 dieną Vilniaus apylinkės teismas jį leido suimti dešimčiai dienų, nuo gegužės 23-osios suėmimas buvo pratęstas dar dešimčiai dienų.

Taip pat gegužės 14-ąją teismas leido suimti šioje byloje įtariamus prokurorus Nerijų Marcinkevičių ir Donatą Puziną bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūną Nerijų Valatką.

D.Puzinas ir N.Valatka buvo suimti dešimčiai dienų, o N.Marcinkevičiui skirtas suėmimas septynioms dienoms.

Pasibaigus pirminiam suėmimo terminui, prokurorai jo pratęsti neprašė, D.Puzinui, N.Valatkai ir N.Marcinkevičiui skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Kitiems sulaikytiesiems iškart buvo paskirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės, tarp jų – ir prokurorui Ugniui Vyčinui. Jiems taip pat skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai N. Marcinkevičius ir U.Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras D.Puzinas bei FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas N.Valatka, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėja su Kaune praktikuojančiu advokatu Š.Mickevičiumi ir aptaria jų žinioje esančių finansinių-ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys.

Manoma, kad tokiu būdu tam tikrais atvejais siekta materialinės ar kitokios naudos.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sakė, jog „tokie veiksmai galėjo būti atlikti ypatingai didelę reikšmę turinčiose bylose dėl turto iššvaistymo Ūkio banke, Kreditų unijos bylose“.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?