Tyrimo duomenimis, šiaulietis, prisistatydamas išgalvotu Mariaus vardu, įsigijo pagal skelbimą parduodamą jokios realios veiklos nevykdančią Klaipėdoje registruotą bendrovę.
Į nusikalstamą schemą išgalvotu vardu prisistatantis įtariamasis įtraukė asocialų ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturintį Latvijos pilietį, kuris tapo įsigytos bendrovės vieninteliu akcininku ir direktoriumi.
FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad uostamiesčio bendrovė buvo specialiai nupirkta, siekiant išvengti sumokėti pridėtinės vertės mokestį, kai už daugiau nei 110 tūkstančių eurų iš Kinijos firmos įsigijo 3 500 vienetų USB atmintinių. Už daugiau nei 230 tūkstančių eurų Lietuvoje pardavusi kiniškas prekes, sukčiavimo schemoje naudota bendrovė į valstybės biudžetą apgaule išvengė sumokėti daugiau nei 40 tūkstančių eurų pridėtinės vertės mokesčio.
Didelės vertės sukčiavimo organizatoriaus atskleidimą apsunkino tai, kad nusikalstamos schemos bendrininkai bei tūkstantinio USB atmintinių kiekio pirkėjai įtariamąjį žinojo kaip Marių.
Tik tyrimo metu nustatyta, kad išgalvotu vardu prisistatydavo 31-erių metų šiaulietis I. U. FNTT Šiaulių apygardos valdytos tyrėjai, atlikę kratą jo gyvenamojoje vietoje, rado ir paėmė dokumentus ir kitus daiktus, įrodančius jo nusikalstamą veiklą.
Dėl didelės vertės sukčiavimo baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui. Šiauliečiui gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.